Η νέα σεζόν μπορεί να τον βρίσκει στη β’ κατηγορία όμως υπάρχει η μαγιά υπάρχει (τα πολλά νέα παιδιά στο ρόστερ), η όρεξη από τη διοίκηση και φυσικά το γήπεδο που αποτελεί το καμάρι των Αρμένων.
Ο ΟΦ Αρμένων ανακοίνωσε στην πρόσληψη του Στέλιου Νικηφόρου για την οργάνωση και την εκγύμναση των ποδοσφαιριστών του συλλόγου ως προπονητής. Ο ίδιος είναι νεαρός, έχει δίψα και φυσικά την εμπειρία μέσα από το πέρασμά του σε Ερμή, Ρεθυμνιακό κ.α..
Η επίσημη τοποθέτηση-ανακοίνωση του ΟΦΑ: «Ο Ο.Φ. Αρμένων προχώρησε στην πρόσληψη του νέου προπονητή. Νέος προπονητής του Ο.Φ.Α θα είναι και επίσημα ο Στέλιος Νικηφόρος, ο οποίος ήρθε σε οριστική συμφωνία με τον πρόεδρο της ομάδας των Αρμένων, Δρουδάκη Γιώργο και θα αναλάβει την καθοδήγηση της ομάδας την επόμενη σεζόν.
Ο νεαρός τεχνικός είναι γεννημένος στις 24 Μαρτίου 1988. Ο Στέλιος Νικηφόρος είναι διπλωματούχος προπονητής ποδοσφαίρου UEFA Β’. Η προπονητική του καριέρα ξεκίνησε από την Ε.Α.Π και τα τμήματα υποδομής από το 2014 μέχρι το 2018. Τη σεζόν 2018-2019 ανέλαβε την Δάφνη Αποκορώνου (Α’ ΕΠΣΧ) και την επόμενη σεζόν βρέθηκε στο πάγκο του Ερμή Ζωνιανών. Τελευταίος σταθμός ήταν η ομάδα του Ρεθυμνιακού, όταν αποτέλεσε άμεσο συνεργάτη του Γιώργου Λυρώνη στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής.
Η διοίκηση του Ο.Φ.Α καλωσορίζει τον Στέλιο Νικηφόρο με μεγάλη ικανοποίηση και τις καλύτερες ευχές.»
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....