21 °C Rethymno, GR
25/05/2022

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Συνεχίζουν με νίκες τα φαβορί

Το εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ στο Πανεπιστήμιο Κρήτης συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό. Βέβαια, ελέω Πάσχα έχουμε διακοπή αγωνιστικών εξελίξεων. Έχει όμως σημασία να δούμε τί έκαναν οι ομάδες στους τρεις ομίλους που έχουν σχηματίσει.
Ξεκινώντας από την κορυφαία κατηγορία, την Α1, οι Ελεύθεροι Επαγγελματίες έφτασαν στην «100αρα» απέναντι στο Best For (81-104) ενώ η Photo Έκφραση έχασε από τους Koumoi Rethymnoy στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Το Σπήλι επίσης προχώρησε με νίκη επί του Klados Tours κι έτσι επί της ουσίας, δεν άλλαξε τίποτα στην Α1.
Στην Α2 στον Α’ όμιλο, οι Χορευτές συνέχισαν το… πεντοζάλι αυτή τη φορά επί του Billias με 34-76 ενώ τα υπόλοιπα δύο ματς στην κατηγορία κυμάνθηκαν σε χαμηλά επίπεδα σκοραρίσματος με τον Platanos Tours να κερδίζει 37-46 το Arcadi και ο Οιωνός/Ikones να πράττουν το αντίστοιχο κόντρα στα ΤΕΕ Ρεθύμνου.
Τέλος, ΣΤην Α2 στον β’ όμιλο, τo Zgas.gr κέρδισε εύκολα το Πολυμήχανο με 34-63 και συνέχισε να βρίσκεται ψηλά ενώ νίκες είχαμε και για τις Τράπεζες στο ματς με την Πρωτοπβάθμια.
Παρακάτω βλέπετε τα φ.α. από την 9η αγωνιστική στην Α1 και της 6ης στην Α2 Α’ και Β’.

Α1
Klados Tours – Σπήλι BC 61-69
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ, Λελεδάκη Σ.
Τα 10λεπτα: 06-21, 12-17, 09-13, 33-18.
KLADOS TOURS (Κλάδος Π.) : Jovanovic B. 3(1), Βαρανάκης Ε. 10(2), Κλάδος Π. 4, Ορφανουδάκης Γ. 14, Θεοδοσουλάκης Γ. , Περδίκης Β. 8, Πατέρας Ν., Αντουράκης Μ. 13(2), Ιερωνυμάκης Κ. 9.
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Οικονομίδης Γ., Παπαδογιαννάκης G. 10(2), Παπαδάκης X. 3(1), Παπαδάκης Γ. 4, Συντιχάκης Μ. 22(2), Πολιτάκης Ν. 13(3), Παπαδογιαννάκης Π. 2, Κανακάκης Δ., Ζουμπεράκης Κ. 15.

 

Πανεπιστήμιο – Best Car 46-38
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Κατσουγκρης Τ.
Τα 10λεπτα: 15-10, 09-16, 02-08, 20-04.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ( Τρανταλιδης Χ.): Οικονομάκης Λ. 16, Σακελλαρίδης Δ. , Λίτινας Δ. 7(2), Τρανταλίδης Χ. , Μπεμπής Σ. 6, Χαιρέτης Γ. 2, Παπαδάκης Γ. 4, Καλλιγιάννης Μ. , Χατζηδάκης Ε. 1, Νταουντάκης Μ. 8(2), Ροδινός Ε. 2.
BEST CAR (Σταυρουλάκης Α.): Παπαδάκης Α. 5, Καλιδονάκης Ν. 11(1), Τσιλεδάκης Λ. 4, Χατζηδάκης Ν. 8, Καταρτζής Κ. 1, Κλάδος Κ. 3(1), Κουντουδάκης Ε. 6.

Haagen Dazs – Φοιτητές 49-42
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Κατσουγκρης Τ.
Τα 10λεπτα: 09-16, 15-11, 13-05, 12-10.
HAAGEN DAZS BC (Γκογκίτσας Χ.): Πλεμμένος Θ. , Θερμιώτης Ι. 16, Ξενίδης Γ. , Βασιλείου Ε. 4, Τριχάκης Γ. 2, Μπονατάκης Γ. 3(1), Χατζηδάκης Μ. 14(1), Κουγιουμτζής Γ. 3(1), Λαμπαρδάκης Μ. 7(1).
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.): Ψαρουδάκης Σ. 4(1), Βλάσσης Κ. , Τανισχιδης Χ. , Αντωνιάδης Κ. 6, Ματθαιουδάκης Λ. , Λεβέντης Θ. 2, Καριώτης Σ. , Δάσκαλος Μ. 11(1), Χατζηδάκης Ι. 2, Σταματάκης Ε. , Σεγρεδάκης Ν. 5(1), Πανέρης Γ. 12.

 

Best For – Ελ. Επαγγελματίες 81-104
Διαιτητές: Χρηστινάκης, Πετρόπουλος.
Τα 10λεπτα: 20-25, 19-33, 21-28, 21-18.
BEST FOR (Σαββοργιαννάκης Μ.): Σαββοργιαννακής Μ. 22(4), Παπαδάκης Θ. 19, Τσιχλής Λ. 24(7), Βελονάκης Η. 2.
ΕΛΕYΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤIΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Ανεζάκης Ε. 29(6), Συριανόγλου Γ. 19(4), Αλυγιζάκης Ε. 14, Κατσαντώνης Ι. 19, Τσιμπισκάκης Ν. 22(5), Αμπατζόγλου Α. 1.

Photo Έκφραση – Koumoi Rethymnoy 44-52 0-20 (ποινή)
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ, Λελεδάκη Σ.
Τα 10λεπτα: 13-12, 09-12, 10-18, 12-10.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Χριστινάκης Β. 3, Κιουρτσιδάκης Ν., Τσαχάκης Ι. 5(1), Βασιλάκης Ε. , Μαραγκουδάκης Β. , Νύκταρης Κ. 4, Νταλιάνης Α. 4, Σταυρουλάκης Α. 2, Κανλής Κ. 6, Κιαγιαδάκης Χ. 20.
KOUMOI RETHIMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Μίχας Κ. 22(2), Μαμαλάκης Σ., Σαπουντζής Γ., Λεωνιδάκης Χ. 9(1), Ορφανός-Καφετζάκης Δ. 13(1), Μαμαλάκης Ν. 8.

Η βαθμολογία
1. Koumoi BC ……….18
2. Σπήλι ……………….17
3. Klados Tours ……16
4. Haagen Dazs …….15
5. Photo Έκφραση ..13
6. Φοιτητές ………….12
7. Ελ. Επαγγελματίες 12
8. Πανεπιστήμιο …..11
9. Best Car …………..10
10. Best For …………..9

A2-A’
(A2-Α) Billias BC – Χορευτές 34-76
Διαιτητές: Κατσουγκρής Τ., Τεπερίδης Β.
Τα 10λεπτα: 08-12, 06-25, 11-25, 09-24.
BILLIAS B.C. (Δούκας Ι.): Βασιλείου Ρ. 4, Γιακουμάκης Α. 5(1), Μαραγκουδάκης Κ. 2, Πολιουδάκης Π. 5(1), Περπυράκης Ι. , Σπαντιδάκης Μ. 6(2), Κεραμιανάκης Δ. 3(1), Βαρδάκης Ε. 3(1), Χόμπης Ε. 6.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Τσόγκας Γ.): Καπαρός Ε. 9(3), Παππαδογιάννης Ν. 15(2), Μακεδάκης Β. 9(2), Τσόγκας Γ. 4, Κιοσσές Β. 3, Καλυβιανάκης Χ. 8, Σειραγάκης Β. , Λελεδάκης Ε. 9, Καζανης Γ., Χρυσικός Δ. 14, Μεξης Ι. 5.

 

Arcadi BC – Platanos Tour 37-46
Διαιτητές: Καμπίτσης Μ. , Πετρόπουλος Γ.
Τα 10λεπτα: 06-17, 05-07, 10-15, 16-07.
ARCADI BC (Σεγρεδάκης Ν., Βλάσσης Κ.): Χριστοφορίδης Σ. 5(1), Δοξαστάκης Ε., Λιοδάκης Ν. 2, Θωμαδάκης Η. 3(1), Δαϊράτζης Ι. , Καρλάκης Ε. 2, Αγγελάκης Ι. 3, Αλεξανδράκης Π. 8(2), Καλλιτσουνάκης Γ. 7, Καρατζέτζος Γ. 7(1).
PLATANOS TOURS (Μαλλιαρός Ν.): Μαρίνος Ι. 9(3), Φωτάκης Σ. 14(2), Ζουμπεράκης Ν. 7, Βαρδάκης Η. 2, Μαλλιαρός Ν. 4, Βελονάκης Γ. , Γαβράς Σ. 7, Σκέρλος Λ.

 

ΤΕΕ Ρεθύμνου – Οιωνός/Ikones 33-42
Διαιτητές: Χρηστινάκης, Πετρόπουλος.
Τα 10λεπτα: 07-17, 11-04, 08-13, 07-15.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης Ι.): Παπαδουράκης Γ. , Νικολάου Γ. , Καλογεράκης Γ., Παπαδόπουλος Χ., Μαθιουδάκης Σ. 13, Συμεωνίδης Κ. , Κεφαλογιάννης Γ. 9, Σπίτας Β. 3, Δαγαράκης Λ. 6, Χουστουλάκης Ε. 2, Χρόνης Γ. Καλησπεράκης Σ.
ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ (Αντουράκης Μ.): Δημητριάδης Α. 9(1), Δουζίνας Γ., Σταυρουλάκης Ν. 12, Μπαραδάκης Β. 12, Αλεβυζάκης Σ. 2, Καραογλάνης Χ. 2, Καλλιτσουνάκης Κ., Δούβρος Ν. 2, Σταυρουλάκης Π. 3, Αντωνόπουλος Γ., Γαλερός Σ., Σκούφογλου Γ.

Η βαθμολογία
1. Χορευτές ……….11
2. Arcadi BC ………10
3. Οιωνός/Ikones 10
4. ΤΕΕ Ρεθύμνου …9
5. Platanos Tours ..9
6. Γιατροί ……………9
7. Billias ……………..7
8. STS Pargking …..-

 

Α2-Β’
Πολυμήχανο – Ζgas.gr (εξ αναβολής) 34-63
Διαιτητές: Καμπίτσης Μ. , Πετρόπουλος Γ.
Τα 10λεπτα: 06-12, 09-19, 08-16, 11-16.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταγεράκης Ε.): Ρωμανιουδάκης Χ. 14, Παλαφούτης Ι. 4, Ξηρας 7, Απανωμεράκης Χ., Σταυρουλάκης Γ. 5, Christian B. , Φουσταλιεράκης Ε. 3(1), Κουταλάς Μ. 4.
ZGAS.GR (Ανδρονικίδης Α., Ζουμπουλάκης Ν.): Περισγεράκης Ι. 2, Ζουμπουλάκης Ν. 4, Μποτονάκης Σ. 21, Ζαφειράκης Ν. 3(1), Ρούλιος Κ. 3, Οικονομάκης Κ. 4(1), Μιχαλάκης Μ. 6(2), Ρούλιος Α. 12, Ζαφειράκης Σ. 3(1), Τριποδιανός Ε. 2, Ανδρονικίδης Α., Ταταράκης Γ. 2.

 

Τράπεζες – Πρωτοβάθμια (εξ αναβολής ) 64-41
Διαιτητές: Κατσουγκρής Τ., Τεπερίδης Β.
Τα 10λεπτα: 09-09, 11-10, 16-15, 10-07.
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μαυραγάκης Χ.): Δούκας Ι. 9(3), Ηλιάκης Ε. 2, Περαντωνάκης Γ. 14(2), Οικονομάκης Ι. 4(1), Μουλιτσας Δ. 18(4), Μαρίνος Ι. 12(2), Ηλιάκης Ε. 2, Σγουρος Δ., Αργυρίου Ν. 2, Κονταξάκης Ν 3(1).
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Λεβεντάκης Χ., Ξενιτόπουλος Σ.): Κάβουρας Γ. 2, Διαμάντης Π. 9(1), Ξενιτόπουλος Σ. 7(1), Λεβεντάκης Χ. 5, Ξανθάκης Μ. 3, Τσιμπούρης Κ., Μασκας Θ. 8(1), Ζερβουδάκης Χ. 5, Παλτατσίδης Σ., Κατσόγιαννος Θ. 7(1).

Η βαθμολογία
1. Olympic/Delarte …11
2. Zgas.gr ………………11
3. Τράπεζες …………..10
4. Πολυμήχανο ……..10
5. Think Villa …………8
6. Πρωτοβάθμια …….8
7. Κρεπαλ BC …………8
8. L’ Etoile Su Dod …6