Στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο Ηρακλείου νοσηλεύεται από χτες μια 30 χρονη κοπέλα . Η 30 χρονη σε άσχημη κατάσταση με σημάδια βιασμού και έχοντας καταναλώσει αλκοόλ μεταφέρθηκε τα ξημερώματα αρχικά στο Κέντρο Υγείας Ανωγείων. Οι γιατροί έκριναν αναγκαία την μεταφορά της σε νοσοκομείο του Ηρακλείου. Η 32 χρονη κατήγγειλε στους αστυνομικούς οτι ένας 32 χρονος με τον οποίο διασκέδαζαν μαζί στα Ανώγεια τη βίασε. Αυτό όπως αναφέρουν οι πληροφορίες επιβεβαιώνει και η ιατροδικαστική έκθεση που ακολούθησε. Η γυναίκα κατονόμασε το δράστη ο οποίος και συνελήφθη σήμερα από τις αστυνομικές αρχές.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...