Ανήκε στη φουρνιά της Μικτής η οποία πανηγύρισε έναν τίτλο (με τον Μιχάλη Βουράκη ως προπονητή) το 2017. Υπήρξε πρωταθλητής με την ομάδα του Αστέρα Ρεθύμνου το 2020 ενώ αγωνίστηκε και στην Επισκοπή 2010 (με προπονήσεις στη μεγάλη ομάδα που τότε βρισκόταν στη Γ’ Εθνική).
Ο Χρήστος Γιαννούλης, ένα παιδί του Ρεθύμνου που στα μικρά του χρόνια πέρασε από το Ρέθυμνο ΠΣ, τον Ολυμπιακό Ρεθύμνου, γεννημένο το έτος 2005, κυνήγησε το όνειρό του αναχωρώντας για το Ρέντη πριν από τρία χρόνια για να παίξει στην Κ16 και στην Κ17 του Ολυμπιακού. Τον γνώριζαν ήδη και είχαν πειστεί ότι μπορεί να προσφέρει από τη στιγμή που είχε μπει στις βασικές επιλογές της εθνικής ομάδας Κ16.
Ο Χρήστος μάλιστα, μέσα από εκεί, ολοκλήρωσε τη μαθητική του φοίτηση και πέρασε σε ΑΕΙ μέσω των πανελληνίων εξετάσεων συγκεντρώνοντας 15.000 μόρια!
Στη συνέχεια, ο ίδιος θέλοντας να κάνει το βήμα παραπάνω, διαπίστωσε ότι είναι πολύ δύσκολο να πάρει το κομμάτι από την ποδοσφαιρική πίτα που του αναλογεί. Επέλεξε επόμενος σύλλογος στη ποδοσφαιρική του σταδιοδρομία να είναι η ΑΕΚ όπου αγωνίζεται στην Κ19.
Και να, που εν τέλει ήρθε το πλήρωμα του χρόνου και η δική του η δικαίωση για όλα όσα κοπίαζε στα γήπεδα τα τελευταία χρόνια. Επισήμως, η ΠΑΕ ΑΕΚ τον κάλεσε στα γραφεία της για να υπογράψει και το έκανε με περισσή χαρά όπως θα το κανε ο καθένας.
Μόνο που ο ίδιος το άξιζε. Το ήθελε, ήξερε ότι μπορούσε να τα καταφέρει και τελικά, βρήκε τον σωστό δρόμο για να φτάσει να πραγματώσει τον μεγάλο του στόχο.
Μετά από αυτή την εξέλιξη, μόνο χαρά και υπερηφάνεια μπορεί να νιώσει ο κάθε φίλος, συνάδελφος, Ρεθεμνιώτης φίλαθλος, πολλώ δε μάλλον η οικογένειά του, ο μπαμπάς Μανώλης και η μαμά Μαριάννα.
Συγχαρητήριες επιστολές απέστειλε η Επισκοπή, ο Αστέρας Ρεθύμνου, ο Ολυμπιακός Ρεθύμνου κ.α. και φυσικά η δική μας αθλητική στήλη. Κάθε όνειρό του να γίνει πραγματικότητα.
Μπράβο Χρήστο!