29 °C Rethymno, GR
30/09/2022

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΟΠΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Το πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας 2022-23

Στα γραφεία της ΕΠΣΡ τελέστηκε χθες η επαναληπτική κλήρωση για τις ανάγκες της Α’ κατηγορίας, εκεί όπου αυτή τη φορά πήγαν όλα κατ’ ευχή. Το πρόγραμμα της πρεμιέρας που βγήκε δεν ήταν δυνατόν να μην περιέχει κάποια ντέρμπι όπως, αυτά του Ποσειδώνα με τον Αστέρα στο Γεράνι και της Δόξας Πλατανέ στα Μισίρια απέναντι στον Αστέρα Περάματος.

Το πρωτάθλημα θα είναι 26 αγωνιστικών δύο γύρων (από 13 ο καθένας) με τη συμμετοχή 13ων ομάδων πράγμα που σημαίνει ότι κάθε αγωνιστική, μία ομάδα θα εκτίει ρεπό.

Στην κλήρωση το «παρών» έδωσαν, ο πρόεδρος της Ένωσης Τίτος Χνάρης, ο Γεν. Γραμματέας Γ. Δασκαλομαρκάκης καθώς και τα μέλη Δημήτρης Κουργιαντάκης, Νίκος Μαρκουλιδάκης.

Το πρόγραμμα του α’ τοπικού 2022-23

1η Αγωνιστική /14η

Ερμής Ζωνιανών – Φοίνικας

Ρεθυμνιακός – Λιβάδια

Αρκάδι Αγγελιανών – Άρης

Δόξα Πλατανέ – Αστέρας Περάματος

ΑΟ Ποσειδών – ΑΟΝ Αστέρας

ΟΦ Αρμένων – Σπήλι

Ρεπό: Τάλως Μελιδονίου

 

2η αγωνιστική /15η

Τάλως Μελιδονίου – Ερμής Ζωνιανών

Φοίνικας – Ρεθυμνιακός

Λιβάδια – Δόξα Πλατανέ

ΑΟ Άρης – ΑΟ Ποσειδών

Αστέρας Περάματος – ΟΦ Αρμένων

ΑΟΝ Αστέρας – Σπήλι

Ρεπό: Αρκάδι Αγγελιανών

 

3η αγωνιστική /16η

Ερμής Ζωνιανών – Ρεθυμνιακός

Αρκάδι Αγγελιανών – Τάλως Μελιδονίου

Δόξα Πλατανέ – Φοίνικας

ΟΦ Αρμένων – Λιβάδια

Σπήλι – ΑΟ Άρης

ΑΟΝ Αστέρας – Αστέρας Περάματος

Ρεπό: ΑΟ Ποσειδών

 

4η Αγωνιστική /17η

Αρκάδι Αγγελιανών – Ερμής Ζωνιανών

Ρεθυμνιακός – Δόξα Πλατανέ

Τάλως Μελιδονίου – ΑΟ Ποσειδών

Φοίνικας – ΟΦ Αρμένων

Λιβάδια – ΑΟΝ Αστέρας

ΑΟ Άρης – Αστέρας Περάματος

Ρεπό: Σπήλι

 

5η αγωνιστική /18η

Ερμής Ζωνιανών – Δόξα Πλατανέ

ΑΟ Ποσειδών – Αρκάδι Αγγελιανών

ΟΦ Αρμένων – Ρεθυμνιακός

Σπήλι – Τάλως Μελιδονίου

ΑΟΝ Αστέρας – Φοίνικας

ΑΟ Άρης – Λιβάδια

Ρεπό: Αστέρας Περάματος

 

6η αγωνιστική /19η

ΑΟ Ποσειδών – Ερμής Ζωνιανών

Δόξα Πλατανέ – ΟΦ Αρμένων

Αρκάδι Αγγελιανών – Σπήλι

Ρεθυμνιακός – ΑΟΝ Αστέρας

Τάλως Μελιδονίου – Αστέρας Περάματος

Φοίνικας – ΑΟ Άρης

Ρεπό: Λιβάδια

 

7η αγωνιστική /20η

Ερμής Ζωνιανών – ΟΦ Αρμένων

Σπήλι – ΑΟ Ποσειδών

ΑΟΝ Αστέρας – Δόξα Πλατανέ

Αστέρας Περάματος – Αρκάδι Αγγελιανών

ΑΟ Άρης – Ρεθυμνιακός

Λιβάδια – Τάλως Μελιδονίου

Ρεπό: Φοίνικας

 

8η αγωνιστική 21η

Σπήλι – Ερμής Ζωνιανών

ΟΦ Αρμένων – ΑΟΝ Αστέρας

ΑΟ Ποσειδών – Αστέρας Περάματος

Δόξα Πλατανέ – ΑΟ Άρης

Αρκάδι Αγγελιανών – Λιβάδια

Τάλως Μελιδονίου – Φοίνικας

Ρεπό: Ρεθυμνιακός

 

9η αγωνιστική /22η

Ερμής Ζωνιανών – ΑΟΝ Αστέρας

Αστέρας Περάματος – Σπήλι

ΑΟ Άρης – ΟΦ Αρμένων

Λιβάδια – ΑΟ Ποσειδών

Φοίνικας – Αρκάδι Αγγελιανών

Ρεθυμνιακός – Τάλως Μελιδονίου

Ρεπό: Δόξα Πλατανέ

 

10η αγωνιστική /23η

Αστέρας Περάματος – Ερμής Ζωνιανών

ΑΟΝ Αστέρας – ΑΟ Άρης

Σπήλι – Λιβάδια

ΑΟ Ποσειδών – Φοίνικας

Δόξα Πλατανέ – Τάλως Μελιδονίου

Αρκάδι Αγγελιανών – Ρεθυμνιακός

Ρεπό: ΟΦ Αρμένων

 

11η Αγωνιστική /24η

Ερμής Ζωνιανών – ΑΟ Άρης

Λιβάδια – Αστέρας Περάματος

Φοίνικας – Σπήλι

Τάλως Μελιδονίου – ΟΦ Αρμένων

Ρεθυμνιακός – ΑΟ Ποσειδών

Δόξα Πλατανέ – Αρκάδι Αγγελιανών

Ρεπό: ΑΟΝ Αστέρας

 

12η αγωνιστική /25η

Λιβάδια – Ερμής Ζωνιανών

Αστέρας Περάματος – Φοίνικας

ΑΟΝ Αστέρας – Τάλως Μελιδονίου

Σπήλι – Ρεθυμνιακός

ΟΦ Αρμένων – Αρκάδι Αγγελιανών

ΑΟ Ποσειδών – Δόξα Πλατανέ

Ρεπό: ΑΟ Άρης

 

13η αγωνιστική /26η

Φοίνικας – Λιβάδια

Τάλως Μελιδονίου – ΑΟ Άρης

Ρεθυμνιακός – Αστέρας Περάματος

Αρκάδι Αγγελιανών – ΑΟΝ Αστέρας

Δόξα Πλατανέ – Σπήλι

ΟΦ Αρμένων – ΑΟ Ποσειδών

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών