9 °C Rethymno, GR
01/02/2023

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ν.ΟΠΕΡ ΚΑΙ ΑΡΚΑΔΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΣΠΕΚ

Το ρεθεμνιώτικο βόλεϊ ήταν παντού…

Αρκετά καλό ήταν το αγωνιστικό διήμερο των ρεθεμνιώτικων ομάδων στο βόλεί Κρήτης. Γυναίκες, Παίδες, κορασίδες, παίδες και παγκορασίδες σε Α’ και Β’ κατηγορία έδωσαν αγώνες όπου, άλλους τους κέρδισαν κι άλλους τους έχασαν.
Σημασία είχε ότι για άλλη μία φορά, το ρεθεμνιώτικο βόλεϊ ήταν σε όλα τα γήπεδα του νησιού κατακτώντας 4 νίκες ενώ έχασε 2 παιγνίδια.
Ας τα δούμε όλα αναλυτικά:

Πρωτάθλημα Γυναικών
Ακρωτήρι – Αρκάδι 1-3
Τα σετ: 15-25, 25-22, 16-25, 22-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μ. Αντωνάκης): Τζάρι, Γιαννουλάκη, Μπαλή, Μπαροτσάκη, Σταυρουλάκη Μ., Ξεκαλάκη, Παπανίκου, Βενιανάκη, Χατζηορφανού, Μελισσουργού.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
Ακρωτήρι – ΟΚΑ Αρκάδι …..1-3
ΣΦΠΧ – ΟΦΗ …………………..1-3
Ρεπό: Κύδων

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. .Ν-Η
1. Κύδων …….15 …5-1
-. ΟΦΗ ……….15 …5-1
3. ΣΦΠΧ …….12 …4-3
4. Ακρωτήρι …3 …1-5
-. Αρκάδι ……..3 …1-6

 

Πρωτάθλημα Παίδων
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΙ 3-1
Ν. ΟΠΕΡ (Ν. Τσαπάκης): Βουτσάς Γιώργος, Βουτσάς Γρηγόρης, Γαλλιάκης Ι., Γεωργιάδης, Δαφέρμος, Λίτινας, Μαραμένος, Περβολιανάκης, Ρογδάκης.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΙ …….3-1
ΣΦΠΧ – ΓΕΗ ………0-3
ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΦΗ (αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία
Ομάδα …….Β. ..Ν-Η
1. ΓΕΗ ……….21 …7-0
2. Αρκάδι …..12 …4-1
-. ΣΦΠΧ …….12 …4-3
4. Ν. ΟΠΕΡ …9 …3-4
5. ΓΕΙ …………3 ….1-6
6. ΟΦΗ ………0 ….0-5

 

Πρωτάθλημα κορασίδων (Α’ κατηγορίας – Α’ όμιλος)
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ 1-3
Τα σετ: 30-28, 20-25, 18-25, 20-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Σταυρουλάκη Λ., Σταυρουλάκη Μ., Ξεκαλάκη, Παπανίκου, Βενιανάκη, Χατζηορφανού, Μελισσουργού, Πλουσή, Γιουλούντα, Κυδωνάκη, Τζάρι, Γαλανάκη, Κουκάκη.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ ….1-3
Κύδων – Σούδα ………….3-0
Αετός – Ακρωτήρι ………0-3

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. ..Ν-Η
1. Κύδων ……..13 …5-0
-. Ακρωτήρι …13 …4-1
3. ΣΦΠΧ …….10 …3-2
4. Αρκάδι …….6 …2-3
5. Σούδα ……..3 ….1-4
6. Αετός ………0 …0-4

 

Πρωτάθλημα Παμπαίδων
ΟΚΑ Αρκάδι – Μεσσαρά 3-0
Τα σετ: 25-11, 25-18, 25-18.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Π. Χαραλαμπίδης): Δραμιτινός Γ., Ζώτο Χρ., Λισίτσκας Π., Παπαδάκης Εμ., Γιορταμάκης Εμ., Κωνσταντινίδης Αντ., Παχάκης Ν., Γουνάκης Μ., Μπιστόλας Ν., Τσίγκας Αρ., Παπανίκος Γ.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
ΟΚΑ Αρκάδι – Μεσσαρά ….3-1
ΓΕΗ1 – ΣΦΠΧ …………………3-0
ΓΕΙ – ΟΦΗ (αναβλήθηκε)
Ρεπό: ΓΕΗ2

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. ..Ν-Η
1. Αρκάδι ………9 …3-0
-. ΓΕΗ1 …………9 …3-0
3. Μεσσαρά ….3 ….1-1
4. ΓΕΙ …………..0 …0-1
-. ΟΦΗ …………0 …0-1
-. ΣΦΠΧ ……….0 …0-2
-. ΓΕΗ2 ………..0 …0-2

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α’
Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
Τα σετ: 25-19, 25-19, 25-12.
Ν. ΟΠΕΡ (Θ. Μαρούλης): Σταμνά, Αλυγιζάκη, Παλαφούτη, Στυλιανουδάκη, Τζουρμπάκη, Δαμανάκη, Μαυράκη (λ), Τζαγκαράκη (λ), Λίτινα, Παρασκάκη, Σοφουλάκη, Σαριδάκη, Σταυριδάκη.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ ……3-0
Κύδων – Άνεμος …………..3-0
ΣΦΠΧ – Σούδα (αναβλήθηκε)
Ρεπό: Αετός

Η βαθμολογία
Ομάδα ……Β. ..Ν-Η
1. Κύδων ……5 …2-0
2. ΣΦΠΧ ……3 …1-0
-. Σούδα …….3 …1-0
-. Ακρωτήρι .3 …1-1
5. Ν. ΟΠΕΡ ..1 ..0-2
6. Αετός …….0 ..0-1
-. Άνεμος …..0 ..0-2

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Β’
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
ΟΚΑ Αρκάδι2 – Κύδων2 ……3-1
ΟΠΑ – Σούδα2 …………………1-3
Άνεμος2 – Ν. ΟΠΕΡ2 (αναβλήθηκε)
Ρεπό: Ακρωτήρι

Η βαθμολογία
Ομάδα …….Β. ..Ν-Η
1. Αρκάδι2 …..3 …1-0
-. Ακρωτήρι …3 …1-0
-. Σούδα2 ……3 …1-0
4. ΟΠΑ ………0 …0-1
-. Κύδων2 …..0 ..0-1
-. Άνεμος2 …..0 ..0-1
-. Ν. ΟΠΕΡ2 .0 ..0-0