28 °C Rethymno, GR
26/06/2022

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η Α' ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ 8Χ8

Τώρα ξεκινούν τα καλά παιγνίδια…

Με την διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής που διεξήχθη στα δημοτικά γήπεδα Μισιρίων και Αρμένων ολοκληρώθηκε επί της ουσίας η α’ φάση του πρωταθλήματος παλαιμάχων 8Χ8 με διοργανωτή το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου που βρήκε το Platanos Tours μακράν πρώτο στην κορυφή με δεύτερους τους Δικηγόρους.
Οι πρώτοι δεν αγωνίστηκαν αλλά δεν είχαν πρόβλημα να κρατήσουν τη διαφορά των 7 βαθμών που τους χώρισε με τους Δικηγόρους οι οποίοι έχασαν με σκορ 3-7 από το 547 ΜΤΠ.
Σ’ αυτή την εμβόλιμη αγωνιστική είχαμε την επιστροφή στις νίκες για τον Εθνικό αφού το ΚΤΕΛ Χανίων – Ρεθύμνου δεν κατέβηκε στον αγώνα ενώ το ίδιο συνέβη με τους Οικοδόμους αφού δεν προσήλθε στον αγώνα η ομάδα της Αστυνομίας.
Την 4η θέση πήραν οι Ροκαμπηλάδες παρ’ ότι έχασαν από τους ΤΕΕ Ρεθ./Μηχανικούς με 1-3.
Για την συνέχεια του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα για την προημιτελική φάση των «8» ομάδων θα έχουμε νοκ-άουτ αγώνες οι οποίοι θα ξεκινήσουν την ερχόμενη Δευτέρα 30 Μαΐου 2022.

Τα αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής:
Δικηγόροι – 547 Α.Μ Τ.Π ……………………3-7
Ροκαμπιλάδες – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί .1-3
Εθνικός – ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου ……..3-0 α,α
Οικοδόμοι – Αστυνομία ……………………..3-0 α.α.
Ρεπό: Platanos Tours

Η τελική βαθμολογία (Α’ Φάσης)
A/A Ομάδες Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Βαθμοί
1. Platanos Tours ……..8 ….7-1-0 …46-15 ……..22
2. Δικηγόροι ……………8 ….5 0 3 ….19-22………15
3. Εθνικός ……………….8 ….5-0-3 …26-28 …….15
4. Ροκαμπιλάδες ………8 ….4-1-3 …18-17 ………13
5. ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 8 …4-0-4 ..23-16 ..12
6. Αστυνομία …………..8 ….4-2-2 ….21-15 ………11
7. 547 Α.Μ Τ.Π ………..8 ….2-1-5 ….27-30 ……….7
8. Οικοδόμοι …………..8 ….2-1-5 …..17-23 ……….7
9. ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 8 0-0-8 …3-35 …….0

Τα φύλλα των αγώνων
Δικηγόροι – 547 Α.Μ Τ.Π 3-7
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Πετροπουλάκος Σ., Γεωργαλής Φ., Τσικνάκης Ν., Κυραμαριός Μ., Αργυρόπουλος Α., Παπαδάκης Ι., Σταρράς Σ., Φανουργάκης Α., Παπαδάκης Χ., Σταρράς Γ., και Zappone R.
547 Α.Μ Τ.Π: Ψωφάκης Θ., Τσιαντούλας Γ., Ρεντινόπουλος Δ., Μαρκόπουλος Ν., Κουτσάκης Α., Αλεξανδρής Δ., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Καλλιτσουνάκης Γ., Παπαστεφανάκης Α., Κουτούγιας Ι.

Ροκαμπηλάδες – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 1-3
ΡΟΚΑΜΠΗΛΑΔΕΣ: Δατσέρης Ν., Δρυγιαννάκης Ι.Α., Βουρβαχάκης Ι., Bruci E., Κουρνιανός Ι.,Κυριακόπουλος Ν., Λεωνιδάκης Χ., Στεφανάκης Μ., Στεφανάκης Π., Τσουρλάκης Μ., Τσίχλης Γ., και Χατζηδάκης Μ.
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Δρουδάκης Γ., Ηλιάκης Γ., Κανακάκης Α., Κυδωνάκης Ρ.,Λαγουδάκης Γ., Μαθιουδάκης Σ., Παπαγιαννάκης Ε., Συμεωνίδης Κ., Φυρογένης Κ., Πελαντάκης Α., και Πασπαράκης Μ.
Ρεπό: Platanos Tours.

Το πρόγραμμα της Β’ προημιτελικής φάσης
Δευτέρα 30 Μαΐου, 21.30:
Γηπ. Μισιρίων1: Platanos Tours – Οικοδόμοι
Γηπ. Μισιρίων2: Δικηγόροι – 547 Α.Μ Τ.Π
Γηπ. Σοχώρα3: Εθνικός – Αστυνομία
Γηπ. Σοχώρας4: Ροκαμπιλάδες – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί
* Στην επόμενη Φάση (γ’) θα περάσουν και θα αναμετρηθούν οι νικητές των ζευγαριών 1-4 και 2-3.