Σε δύο σημαντικές μεταγραφές προχώρησε η ομάδα του Ποσειδώνα Γερανίου με την απόκτηση του Ίλβι Τσαπόκου από την Ένωση Ατσιποπούλου Πρινέ και του Γιάννη Γαλερού από το Μελιδόνι που αγωνιζόταν δανεικός από τον Ρεθυμνιακό την περσινή χρονιά.
Πρόκειται για δύο φερέλπιδες παίκτες που έχουν ταλέντο. Ο Ποσειδώνας επενδύει στο νεαρό της ηλικίας τους καθώς θα είναι σημαντική η αγωνιστική παρουσία τους στον σύλλογο. Το κάνει συνεχώς τα τελευταία χρόνια.
Ο επίσημος Ποσειδώνας τόνισε στην κατακλείδα της ανακοίνωσής του: “Τους καλωσορίζουμε τους ευχόμαστε να είναι υγιείς και πάντα επιτυχίες.”