Στις 10 Σεπτεμβρίου ορίστηκε για να ξεκινήσει το πρωτάθλημα ανδρών της ΕΚΑΣ Κρήτης. Η ημερομηνία αυτή όπως φυσικά και οι υπόλοιπες που δημοσίευσε η ΕΚΑΣΚ είναι ενδεικτικές αφού το να ξεκινήσει τόσο νωρίς η καλαθοσφαίριση στην Κρήτη είναι κάτι που δεν συνηθίζεται.
Πρώτα απ’ όλα, καμία ομάδα δεν έχει μπει στη διαδικασία να ξεκινήσει προετοιμασία. Έτσι και αλλιώς είναι γνωστό τοις πάσι πως, τα πρωταθλήματα, τόσο των ανδρών όσο και όλα τα υπόλοιπα πηγαίνουν πίσω.
Το σίγουρο είναι ότι και πάλι το Ρέθυμνο Cretan Kings θα θελήσει να είναι πρωταγωνιστής ενώ και η Ακαδημία έχει δημιουργήσει “μαγιά” για να βρίσκεται ψηλά και να κάνει ζημιές όπως έκανε άλλωστε στη σεζόν που μας πέρασε όπου κάποια στιγμή βρισκόταν στην πρώτη θέση.
Το πρωτάθλημα, όπως και πέρυσι έτσι και φέτος, θα είναι μακρύ σε διάρκεια αφού ο τελικός των πλέι οφ ολοκληρώνεται στις 31 Μαΐου.
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....