Σοβαρά προβλήματα καταγράφονται στη περιοχή του Πλατανιά όπου για μια ακόμα φορά υπερχείλισε ο ποταμός με αποτέλεσμα η στάθμη του νερού να έχει καλύψει το πεζοδρόμιο. Οι δρόμοι μετατράπηκαν σε χείμαρροι ενώ στο σημείο βρίσκονται άνδρες της ΕΛ.ΑΣ και της πυροσβεστικής, οι οποίοι έχουν ενημερώσει τους κατοίκους των σπιτιών να είναι σε ετοιμότητα ώστε αν χρειαστεί και εφόσον η βροχή συνεχιστεί με την ίδια ένταση να εγκαταλείψουν τα σπίτια τους.
Παρεμβάσεις σε παρτέρια και χώρους πρασίνου
Η υπηρεσία πρασίνου του Δήμου Ρεθύμνης, συνεχίζει την προσπάθειά της για την αναβάθμιση της αισθητικής των χώρων που φιλοξενούν δέντρα...