ΕΠΙΣΤΟΛΗ
Δημοτικές εκλογές στον Άγιο Βασίλη
Κύριε Διευθυντά
Παρακολουθώ τις εξελίξεις σχετικά με τις Δημοτικές εκλογές στο Δήμο Αγ. Βασιλείου που αφορούν τους διάφορους υποψήφιους που έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον και αισθάνομαι μεγάλη απογοήτευση σκεπτόμενος ότι είναι δυνατόν σε τόσα μεγάλα χωριά που έχει η επαρχία όπως Ροδάκινο, Σελιά, Λευκώγεια, Μιξόρρουμα, Κεραμέ, Σαχτούρια, Μέλαμπες, Ακούμια και Αγ. Γαλήνη, να μην συσταθεί μία επιτροπή από ένα ή δύο αξιόλογα άτομα σε κάθε χωριό, τα οποία να συγκεντρωθούν σε μία αίθουσα ενός χωριού και μετά πολύωρη σύσκεψη και αξιολόγηση να εκλέξουν το ικανότερο άτομο, ανεξάρτητο από πολιτικές δεσμεύσεις, που θα διεκδικήσει την ψήφο των δημοτών, ώστε να αποφευχθεί το φαινόμενο να κατέρχεται συνεχώς υποψήφιος από το Σπήλι και τώρα μάλιστα με δύο υποψηφίους.
Με εκτίμηση,
Ευριπίδης Τζανουδάκης, τέως διευθυντής Τεχνικών Υπηρεσιών Νομού Ρεθύμνης