Ένα ακόμα κρούσμα σε ανήλικο επιβεβαιώθηκε στο Ρέθυμνο.Μετά την 15 χρονη που διαγνώστηκε χτες θετική στον ιό, σήμερα ένας ακόμα εννιάχρονος επιβεβαιώθηκε θετικός στον covid-19. Κατά πληροφορίες ο 9χρονος είχε έρθει σε επαφή με άλλο επιβεβαιωμένο κρούσμα. Τα συμπτώματα που παρουσιάζει είναι ήπια και παραμένει σπίτι του σε καραντίνα.
Σε χαμηλά επίπεδα παραμένει η κτηματογράφηση στον νομό Ρεθύμνου
Και ενώ τα χρονικά περιθώρια στενεύουν, καθώς στις 30 Νοεμβρίου λήγει η παράταση που έχει δοθεί από το αρμόδιο υπουργείο...