Ένα χρυσό, δύο ασημένια και ένα χάλκινο μετάλλιο χάρισαν οι αθλητές-τριες του ΟΚΑ Αρκάδι στην ημερίδα στίβου που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ και πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο της Ιεράπετρας.
Η Ναταλία Γιαννουλάτου στις Παγκορασίδες Α’ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 8.31, ενώ ο Κωνσταντίνος Ψύχουλας την ακολούθησε στο δικό του αγώνισμα (2ος στα 60μ) στους Παμπαίδες Α’ με χρόνο 7.89.
Στα δρομικά αγωνίσματα, επιτυχία προσωπική αλλά και ομαδική, χάρισε η Εύη Ζάρα στο άλμα μήκος με επίδοση στα 4.81μ. λαμβάνοντας τη δεύτερη θέση.
Την τρίτη θέση και το χάλκινο κατέκτησε στο ίδιο αγώνισμα αλλά στις Παγκορασίδες Α’, η Βαρβάρα Κατριτζιδάκη, η οποία είχε εξαιρετική επίδοση με 4.22μ χάνοντας την 2η θέση για μόλις 9 πόντους.
Όλοι οι αθλητές της Κρήτης σε κάθε ηλικιακή κατηγορία μετείχαν στους συγκεκριμένους αγώνες, οι οποίοι γνώρισαν μεγάλη επιτυχία.
Από τη Σητεία, το Ηράκλειο και το Ρέθυμνο μέχρι τα Χανιά, όλοι τους είχαν να κυνηγήσουν τις δικές τους ατομικές επιδόσεις, αλλά και να δουν το στάδιο ετοιμότητας στο οποίο βρίσκονται.
Σημειώνεται ότι οι ρίψεις έγιναν σε ανοικτό στάδιο.
Παρακάτω βλέπετε τους τρεις πρώτους νικητές σε κάθε αγώνισμα
• 60 μ. ΠΚ Β’
1. Καρτεράκη Εμμανουέλλα (2004) ΑΟΛ 8.79
2. Ρεθεμνιωτάκη Σοφία (2003) ΟΦΗ 8.93
3. Βασιλάκη Αικατερίνη (2003) Λιβυκός 9.10
• 60 μ. ΠΠ Β’
1. Χριστοφοράκης Ιωάννης (2003) ΟΦΗ 8.09
2. Σχοιναράκης Ανδρέας (2003) ΟΦΗ 8.37
3. Τομαδάκης Αχιλλέας (2004) ΑΟΛ 8.72
• 60 μ. ΠΚ Α’
1. Γιαννουλάτου Ναταλία(2001) ΟΚΑ Αρκάδι 8.31
2. Τσάκωνα Ναταλία (2002) ΑΟΛ 8.71
3. Φθενάκη Θεοδοσία (2001) ΟΦΗ 8.77
• 60 μ. ΠΠ Α’
1. Τσατσάκης Απολλόδωρος (2001) ΟΦΗ 7.38
2. Ψυχούλας Κωνσταντίνος (2001) ΟΚΑ Αρκάδι 7.89
3. Φορτετζανός Γεώργιος (2001) ΑΟΛ 7.92
• 60 μ εμπόδια ΠΠ Β’
1. Σχοιναράκης Ανδρέας (2003) ΟΦΗ 10.3
• 60 μ. εμπόδια ΠΚ Β’
1. Μίσοβιτς Σαμάνθα (2003) Λυβικός 11.7
• 60 μ. εμπόδια ΠΠ Α’
1. Μουδατσάκης Δημήτριος (2002) ΟΦΗ 9.65
• 60 μ. εμπόδια ΠΚ Α’
1. Χαραλαμπάκη Ραφαέλα (2001) Λιβυκός 10.04
2. Κρουσανιωτάκη Ραφαέλα (2001) ΟΦΗ 10.48
3. Ψυχαράκη Έλενα (2002) ΟΦΗ 11.20
• 60 μ. Παίδων
1. Λίλος Εμμανουήλ (2000) ΟΦΗ 7.56
2. Κουκουρογιαννάκης Παντελής (2000) ΑΟΛ 7.58
3. Καρκανιάς Εμμανουήλ (2000) Λιβυκός 8.12
• 60 μ. Κορασίδων
1. Κόκκινου Χάρις (2000) ΟΦΗ 8.31
2. Χανιωτάκη Μαρία- Γεωργία (2000) ΟΦΗ 8.45
3. Κοπιδάκη Αντωνία (1999) ΟΦΗ 8.52
• 60 μ. εμπόδια Κορασίδων
1. Κόκκινου Χάρις (2000) ΟΦΗ 9.42
2. Κοπιδάκη Αντωνία (1999) ΟΦΗ 9.65
• 60 μ. Ανδρών
1. Κόκκινος Ιωάννης (1997) ΟΦΗ 7.36
2. Μαυραντωνάκης Εμμανουήλ (1998) ΟΦΗ 7.48
3. Λαπιδάκης Νικόλαος (1998) ΑΟΛ 7.58
• 60 μ. Γυναικών
1. Κανάκη Αλεξία (1994) ΟΦΗ 8.25.
2. Γεωργοπούλου Μαρία (1996) Γ.Σ Αστέρας Αιγάλεω 8.26
3. Λυράκη Ηλιάννα (1996) ΑΟΛ 8.47
• 60 μ. εμπόδια Γυναικών
1. Γεωργοπούλου Μαρία (1996) Γ.Σ Αστέρας Αιγάλεω 9.32
2. Κανάκη Αλεξία (1994) ΟΦΗ 9.46
• Σφαιροβολία ΠΚΑ’ (3 κιλά) σε ανοικτό χώρο
1.Βιδάκη Ευσεβία (2001) ΓΕΗ 6.95
• Σφαιροβολία ΠΠ Α’ (4 κιλά) σε ανοικτό χώρο
1. Στειακάκης Εμμανουήλ (2002) ΓΕΗ 11.11
2. Παπαγεωργίου Μιχαήλ (2002) Λιβυκός 9.89
3. Ζαχαράκης Νικήτας (2001) ΓΕΗ 9.49
• Σφαιροβολία Κορασίδων (3 κιλά) σε ανοικτό χώρο
1. Αλιμάνη Κατερίνα (2000) ΑΟΛ 9.34
2. Δοργιάκη Μαρία (1999) (Γ.Α.Σ Ιεράπετρας) 7.47
3. Αμπικιάν Αλεξάνδρα (1999) 7.35
• Σφαιροβολία Παίδων (5 κιλά) σε ανοικτό χώρο
1. Πολίτης Γεώργιος (1999) ΓΕΗ 13.14
2. Παπαματθαιάκης Ελευθέριος 13.01
3. Νινιράκης Σταύρος (2000) 12.48
• Σφαιροβολία Γυναικών (4 κιλά) σε ανοικτό χώρο
1. Γερομαρκάκη Ευαγγελία (1998) Γ.Α.Σ Ιεράπετρας 14.42
2. Ξυλούρη Εύα (1998) ΓΕΗ 7.34
3. Αντωνάκη Νίκη (1983) Ο.Φ.Η. 7.21
• Άλμα σε μήκος ΠΚ Β’
1. Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (2003) ΟΦΗ 4.62
2. Ζαμπετάκη Αγγελική (2003) Γ.Α.Σ Ιεράπετρας 4.48
3. Γερομαρκάκη Γεωργία (2004) Γ.Α.Σ Ιεράπετρας 4.24
• Άλμα σε μήκος ΠΠ Β’
1. Χαραλαμπάκης Σάββας (2005) ΟΦΗ 4.65
2. Παπαδάκης Μάριος (2004) Γ.ΑΣ Ιεράπετρας 4.15
3. Μπακαής Κωνσταντίνος (2004) Γ.Α.Σ Ιεράπετρας 3.18
• Άλμα σε μήκος ΠΚ Α’
1. Χαραλαμπάκη Ραφαέλα (2001) Λιβυκός 4.58
2. Τσάκωνα Ναταλία (2002) ΑΟΛ 4.30
3. Κατριτζιδάκη Βαρβάρα (2001) ΟΚΑ Αρκάδι 4.22
• Άλμα σε μήκος ΠΠ Α’
1. Γαβριλάκης Χαρίλαος (2001) ΑΟΛ 5.62
2. Γκιουλμιχάλης Εμμανουήλ (2002) ΟΦΗ 5.09
3. Μουδατσάκης Δημήτριος (2002) ΟΦΗ 4.69
• Άλμα σε μήκος Ανδρών
1. Πατακός Λεωνίδας (2000) ΟΦΗ 6.09
2. Φθενάκης Νικόλαος (1998) ΑΟΛ 5.60
• Άλμα σε μήκος Γυναικών
1. Μπαλαμούτη Ζωή (2000) ΟΦΗ 5.22
2. Ζάρα Εύη (1996) ΟΚΑ Αρκάδι 4.81
3. Ανδριαννάκη Ραφαέλα Γ.Α.Σ Μαλλίων 4.16
• Άλμα σε ύψος Ανδρών
1. Λαπιδάκης Νικόλαος (1989) ΑΟΛ 1.70
2. Κοτζαμπασάκης Αλέξ. (2002) ΓΕΗ 1.65
• Άλμα σε ύψος Γυναικών
1. Παπαδάκη Όλγα (2000) Γ.Α.Σ Μαλλίων 1.60
2. Κουναλάκη Ελευθερία (2000) Γ.Α.Σ Μαλλίων 1.60
3. Παπαδάκη Μαρία- Γεωργία (2002) Γ.Α.Σ Μαλλίων 1.40