ΕΠΙΣΤΟΛΗ
Το ακίνητο του Αγροτικού Συνεταιρισμού
Κύριε Διευθυντά
Ο Αγροτικός Συνεταιρισμός Ρεθύμνης πωλεί στον Κουμπέ αστικό ακίνητο περίπου 4 στρεμμάτων. Εμείς οι περίοικοι ρωτάμε μήπως μπορέσει να το αγοράσει ο Δήμος, τώρα που τα ακίνητα έχουν χάσει αρκετή από την αξία τους, προκειμένου να το χρησιμοποιήσει για τις πολλαπλές ανάγκες του. Ας το δει ο Δήμαρχός μας και οι λοιποί υποψήφιοι δήμαρχοι πριν είναι αργά, μέχρι τέλος του μήνα, όπως αναφέρει η ανακοίνωση της Ένωσης, διότι δεν έχει ανάγκη η πόλη μας μία ακόμα ιδιωτική επένδυση (σούπερ μάρκετ κ.λ.π.), που θα αποβεί σε βάρος και των πολιτών και των επαγγελματιών αυτής της πόλης.
Εκ μέρους κάποιων γειτόνων του Κουμπέ
Γιώργος Καπαρός