Κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Αμαρίου σήμερα Παρασκευή 14 Ιανουαρίου. Η απόφαση αυτή λήφθηκε από τον Δήμαρχο Αμαρίου κ. Παντελή Μουρτζανό για την ασφάλεια της εκπαιδευτικής κοινότητας λόγω των δυσμενών καιρικών φαινομένων που επικρατούν στην περιοχή τα οποία είχαν ως αποτέλεσμα εκτεταμένες διακοπές ρεύματος
Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης κηρύχθηκαν και οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης και Πλατάνου του Δήμου Αμαρίου
Στην έκδοση νέας απόφασης με την οποία κηρύσσονται σε καθεστώς έκτακτης ανάγκης πολιτικής προστασίαςκαι οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης (Νίθαυρη –...