Είναι στην ανατολική είσοδο της πόλης μας και σας υπενθυμίζω ότι προ ολίγων εβδομάδων που πηγαίνατε στα Χανιά στην κηδεία του Μακαριστού Ειρηναίου, είναι ακριβώς στο σημείο που κατασκευάζεται το έργο που για να μην περάσετε και ταλαιπωρηθείτε το δίκυκλο της τροχαίας σας συνόδευε ανάμεσα από τα θερμοκήπια!!
Εξ’ αιτίας του εγκαταλειμμένου έργου έχουν γίνει πάρα πολλά ατυχήματα, κινδυνεύει όποιος περάσει μια και ξηλώθηκε ακόμα και ο φωτισμός, ξηλώθηκαν νησίδες, φανάρια και ας μην συνεχίσω για τα υπόλοιπα, για τα οποία ζήτησα από την τροχαία Ρεθύμνου να πηγαίνει κάθε μέρα στο αυτόφωρο όποιον είναι υπεύθυνος, όπου με ενέργειές του υπάρχει βαριά παράβαση του ΚΟΚ όλο το 24ώρο όποιο αξίωμα και αν κατέχει, εφόσον θέτουν σε κίνδυνο τη ζωή μας καθ’ όσον είμαστε υποχρεωμένοι παρανόμως και επικίνδυνα και υποχρεωτικά την διέλευσίν μας!! Περιττό να ενημερώσω ότι οι απαλλοτριώσεις δεν ολοκληρώθηκαν και αντιλαμβάνεσθε πιθανόν σε διακοπή του έργου από ιδιώτες, όταν έρθει η ώρα τους.
Το αίτημα μου σε εσάς είναι το εξής:
Ανεξάρτητα από τις διάφορες δικαιολογίες που έχουν διακόψει το έργο, υπάρχουν διαθέσιμα τα χρήματα για την ολοκλήρωσή του ή έχουν διατεθεί σε άλλα έργα εντός Κρήτης;
Επίσης ποια είναι η Διαχειριστική Αρχή που χρηματοδοτεί το έργο.
Υ.Γ. κ. Γενικέ
Σύντομα θα ενημερωθείτε άνωθεν για απίστευτα περιβαλλοντικά εγκλήματα τα οποία θα σας προβληματίσουν και σας παρακαλώ ελάτε να δείτε επί τόπου τι συμβαίνει και καλό είναι να κάνετε μια ανακοίνωση ακόμη και εις βάρος μου αν τα πράγματα δεν είναι όπως σας τα γράφω.