Στον Ιερό Ναό του Αγίου Ελευθερίου βρέθηκε αντιπροσωπεία της Ένωσης Ατσιποπούλου Πρινέ παραδίδοντας τρόφιμα μακράς διαρκείας τα οποία συγκεντρώθηκαν μέσα από μία ποδοσφαιρική γιορτή που διήρκησε μία εβδομάδα. Συγκεκριμένα μιλάμε για την “6η χριστουγεννιάτικη εβδομάδα” που διοργάνωσε η ακαδημία της Ε.Α.Π. και η οποία έληξε το βράδυ της περασμένης Δευτέρας.
Η εκδήλωση που παρουσίαζε πολλαπλές δράσεις για τα παιδιά και η οποία λαμβανε χώρα στο γήπεδο Ατσιποπούλου στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία. Στο ποδοσφαιρικό τουρνουά μάλιστα συμμετείχαν οι ακαδημίες του ΑΟΝ Αστέρα, του ΟΦ Αρμένων, της ΠΑΕ Επισκοπής, του Ρεθυμνιακού και φυσικά της διοργανώτριας ΕΑΠ στις ηλικιακές κατηγορίες Κ6. Κ8, Κ10, Κ12, Κ14, Κ16.
Τις ημέρες αυτές, το γήπεδο Ατσιπιπούλου φορούσε τα γιορτινά του, υποδεχόμενο τους μικρούς φίλους από τις ακαδημίες του Ρεθύμνου ενώ σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν δόθηκε αναμνηστικός έπαινος. Παράλληλα, οι μικροί ποδοσφαιριστές της Ε.Α.Π. πραγματοποίησαν την δική τους Έκθεση ζωγραφικής στο εντευκτήριο του γηπέδου Ατσιποπούλου, όπου εκτέθηκαν ζωγραφιές των ποδοσφαιριστών με θέμα την «ΟΜΑΔΑ».
Όπως προαναφέραμε, τα παιδιά της ΕΑΠ βρέθηκαν στην ενορία Ατσιποπούλου μαζί με τον πρόεδρο της ΑΕ Ατσιποπούλου-Πρινέ κ. Νίκο Βερνάδο, τον Γενικό Διευθυντή κ. Δημήτρη Δομαζάκη και τον Τεχνικό Διευθυντή της ακαδημίας κ. Παντελή Κατικά όπου και παρέδωσαν στην ενορία Ατσιποπούλου τα τρόφιμα, τα οποία παρέλαβαν ο πατήρ Μιχαήλ Μυστράκης και τα μέλη της Επιτροπής Ενορίας Ατσιποπούλου κ.κ. Στυλιανός Δημητρακάκης, Αντώνιος Βογιατζιδάκης και Νικόλαος Ροδινός.
Αμέσως μετά, βγήκε και η ευχαριστήρια ανακοίνωσε από την επίσημη ΕΑΠ: “Η διοίκηση και συνολικά ολόκληρη η οικογένεια της ΑΕ Ατσιποπούλου-Πρινέ ευχαριστεί θερμά τα σωματεία ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου, ΟΦ Αρμένων, ΠΑΕ Επισκοπή και ΑΟ Ρεθυμνιακός για την συμμετοχή τους στην «6η Χριστουγεννιάτικη Εβδομάδα» και ευχόμαστε σε όλους καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία και χαρά.”