Παραμένει στην Αστυνομική Διεύθυνση Ρεθύμνου,ως Διευθυντής,ο ταξίαρχος Αντώνης Ρουτζάκης.Ο κ.Ρουτζάκης,στις προχθεσινές κρίσεις των ταξιάρχων του Σώματος, κρίθηκε από το Ανώτατο Συμβούλιο της ΕΛ.ΑΣ.διατηρητέος και «επανατοποθετήθηκε» στην θέση που κατείχε.
Να υπενθυμίσουμε ότι ο Υποστράτηγος Κώστας Λαγουδάκης,που κρίθηκε επίσης διατηρητέος,τοποθετήθηκε ξανά Γενικός Διευθυντής στη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Κρήτης.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...