Ο κόσμος ενθουσιασμένος, συμπλήρωνε διαρκώς τον πλούσιο μπουφέ κουβαλώντας μυζήθρες, λουκάνικα και κάθε λογής μεζέδες και ποτά, ενώ η τσικουδιά, το κρασί και η ζωντανή παραδοσιακή μουσική, ανέβαζαν το κέφι κατακόρυφα.
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές και εθελοντές: στον Εμπορικό Σύλλογο Ρεθύμνου, στο Εμπορικό Επιμελητήριο, στην τοπική εταιρεία αναψυκτικών «Αρκάδι». Επίσης στους μουσικούς Αλέξανδρο Αγγελάκη (λύρα) Γιώργη Κουτρουμπά και Γιάννη Γανταδάκη (λαγούτα) που αφιλοκερδώς μας διασκέδασαν και …μας τα έψαλλαν, ώσπου σούρουπο πια, μας τα χάλασε η βροχή.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...