Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του Συνδέσμου Φιλολόγων Νομού Ρεθύμνου (Μαρκέλλου και Σάθα, κτήριο του Πρότυπου Πειραματικού Λυκείου, είσοδος από Κονδυλάκη) και θα περιλαμβάνει:
– Εισήγηση – ενημέρωση από τη συντονίστρια του προγράμματος κα Κέλλυ Δασκαλά.
– Ανάγνωση έργων από τους δημιουργούς – συμμετέχοντες στο σεμινάριο.
Θερμό χειροκρότημα από πλήθος κόσμου στη συναυλία του φεστιβάλ της Περιφέρειας Κρήτης με την εθνική συμφωνική ορχήστρα της ΕΡΤ
Θερμά χειροκροτήθηκαν από περισσότερα από 1.500 άτομα, καλλιτέχνες και συντελεστές της συναυλίας του «Φεστιβάλ Κρήτης» της Περιφέρειας που παρουσιάστηκε στην...