Στο ΠΑΓΝΗ μεταφέρθηκε σοβαρά τραυματισμένοςμετά από τροχαίο ατύχημα ένας 22 χρονος ρεθεμνιώτης. Το τροχαίο σημειώθηκε στις 6 περίπου το πρωί όταν το δίκυκλο που οδηγούσε ο 22χρονος εξετράπη της πορείας του και ανετράπη. Ο νεαρός μεταφέρθηκε αρχικά στο νοσοκομείο Ρεθύμνου και στη συνέχεια στο Πανεπιστημιακό καθώς έφερε κατάγματα στο πρόσωπο. Την προανάκριση για τα ακριβή αίτια εκδήλωσης που προκάλεσαν το τροχαίο διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Ρεθύμνου.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...