Με αφορμή τη διεξαγωγή του final-4 του κυπέλλου Ελλάδας, είχαμε τη συνάντηση του Περιφερειάρχη Κρήτης Σταύρου Αρνατουάκη με τον πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης Βαγγέλη Λιόλιο.
Ο Πρόεδρος της ΕΟΚ ευχαρίστησε θερμά τον Περιφερειάρχη, την Περιφέρεια Κρήτης, για την ουσιαστική στήριξη για την διοργάνωση του final four του Κυπέλλου Ελλάδας που διεξάγεται στο κλειστό στα «Δύο Αοράκια».
Παράλληλα ο Περιφερειάρχης Κρήτης και ο Πρόεδρος της ΕΟΚ συζήτησαν το πλαίσιο ενδυνάμωσης της συνεργασίας για την πραγματοποίηση μελλοντικών διοργανώσεων στο νησί της Κρήτης
Στις 2 Σεπτεμβρίου η έναρξη της Επισκοπής
Η 2η Σεπτεμβρίου θα είναι η ημερομηνία έναρξης της γυναικείας ομάδας της Επισκοπής. Οι "γυπαετίνες" εισέρχονται στην 3η αγωνιστική σεζόν...