Με δύο πρωτότυπα τηλεοπτικά σπότ ο δήμος Ρεθύμνου προβάλλει την σημασία του εμβολιασμού κατά του κορονοϊόύ. Επιστρατεύοντας το χιούμορ εθελοντές του δήμου με ευρηματικότητα και βασιζόμενοι στις όποιες επιφυλάξεις έχουν κατά καιρούς εκφραστεί για το εμβόλιο ενθαρρύνουν τον εμβολιασμό προτρέποντας μικρούς και μεγάλους να εμβολιαστούν. Άνθρωποι απλοί και καθημερινοί συμμετέχουν στα σποτάκια του δήμου περνώντας το μήνυμα για τον εμβολιασμό αλλά και την εμπιστοσύνη που οφείλουμε όλοι να έχουμε στην επιστήμη και σε ανθρώπους που την υπηρετούν.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...