Από αναγνώστη μας λάβαμε και δημοσιεύουμε την παρακάτω επιστολή:
«Κύριε διευθυντά,
Καθημερινά στις 4:00 με 5:00 η ώρα πρωινή είμαστε υποχρεωμένοι να ξυπνάμε και να πεταγόμαστε κυριολεκτικά από τα κρεβάτια μας, ακούγοντας τους βροντερούς θορύβους των απορριμματοφόρων, αδειάζοντας τους κάδους.
Είναι οδυνηρό, μέσα στην ησυχία της νύχτας να υποφέρουμε από τους τρομακτικούς αυτούς θορύβους και να περιμένουμε άυπνοι στο κρεβάτι πότε θα ξημερώσει.
Πολλάκις μάλιστα, δεν αδειάζουν εύκολα οι κάδοι και ακούς να χτυπούν εκεί 10 και πλέον λεπτά πολύ δυνατά που σου σπάνε κυριολεκτικά τα νεύρα.
Πολλοί δημότες διαμαρτύρονται γι’ αυτήν την κατάσταση.
Σας παρακαλώ, εκ μέρους όλων των δυσανασχετούντων, φροντίστε να ενημερωθούν οι αρμόδιοι.
Μήπως θα ήταν καλύτερα να γίνεται η συλλογή των απορριμμάτων κατά τις 10:00 με 11:00 η ώρα το βράδυ; Από αυτήν την ώρα και έπειτα δεν κατεβάζουν πλέον σκουπίδια οι άνθρωποι.
Είναι πολύ οδυνηρό αυτό που ζούμε. Χρειαζόμαστε λύση.
Ε.Μ.
Κάτοικος οδού Δ. Βασιλάκη».