Σε δύο πολύ ελπιδοφόρες, για το εγγύς, μέλλον μεταγραφές προχώρησε η Φλόγα Ρουστίκων. Ενέταξε στο δυναμικό της τους νεαρούς ποδοσφαιριστές Ανδρέα Παλάση και Δημήτρη Νιώρα.
Πρόκειται για δύο παιδιά όπου ο πρώτος δεν ξεπερνάει τα 22 του χρόνια και ο δεύτερος τα 18.
Μάλιστα στις ομάδες που βρίσκονταν είχαν τον δικό τους ξεχωριστό ρόλο με τον Παλάση να ανήκει μέχρι πρότινος στην Δόξα Πλατανέ και τον Δημήτρη Νιώρα στην Επισκοπή Κ19 όπου είχε θέση δεξιού μπακ και άντλησε πολλές εμπειρίες με την ομάδα Κ19 από τα ταξίδια που έκανε σε διάφορες πόλεις της Ελλάδας για τη SL2.
Αναμφισβήτητα, ο Γιάννης Τσαχάκης γεμίζει σιγά-σιγά με επιλογές κι έτσι αναμένεται να δούμε μία Φλόγα που θα έχει κι άλλες επιλογές στο ρεπορτόριό της.
Οι ανακοινώσεις:
Για τον Δ. Νιώρα: “Η ομάδα μας συνεχίζει την ενίσχυση της κάνοντας ακόμα μία σημαντική μεταγραφή αποκτώντας ένα από τους ποιοτικότερους παίκτες από την ομάδα της κ19 Επισκοπής τον Δημήτρη Νιώρα είναι γεννηθείς του 2006 αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της άμυνας. Τον καλωσορίζουμε να έχει υγεία και πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας.”
Για τον Α. Παλάση: “Η ομάδα μας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει μία ακόμα μεταγραφή το νεαρό Ανδρέα Παλάση από την Δόξα Πλατανέ. Ο ελπιδοφόρος και πολύ εξελίξιμος νέος παίχτης μας αγωνίζεται στη θέση τον εξτρέμ. Το ευχόμαστε υγεία και πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας.”