Στο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, το “Ποσειδώνιο” θα διεξαχθεί η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης των νεανίδων. Το τμήμα του ΝΟΡ που έχει πάρει την πρόκριση προετοιμάζεται εντατικά γι’ αυτή την παρουσία με προπονητή τον Οδυσσέα Μπαριωτάκη.
Η τελική φάση που θα πραγματοποιηθεί στις 11-14 Ιουλίου χωρίζεται σε τέσσερις ομίλους των τριών ομάδων με τον ΝΟΡ να τοποθετείται, έπειτα από κλήρωση που έλαβε χώρα στα γραφεία της ΚΟΕ, στον Β’ μαζί με Άλιμο και ΝΕ Πατρών.
Αναφερόμαστε σε ομάδες ηλικιακής κατάταξης Κ17 που αποτελούν το προπύργιο για την είσοδό τους σε επίπεδο γυναικών.
Η τελική φάση των Νεανίδων Κ17 «2023-2024»
Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας
Β’ Όμιλος: Άλιμος ΝΑΣ, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου.
Γ’ Όμιλος: ΠΑΟΚ, Ηλυσιακός, Εθνικός Π.
Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός, ΝΓΣ Ηρακλής.