Στο Ρέθυμνο και στο γήπεδο Ατσιποπούλου βρέθηκε αντιπροσωπεία των κεντρικών ποδοσφαιρκών υποδομών της ΠΑΕ ΑΕΚ το τελευταίο διήμερο προκειμένου να εποπτεύσει προπονήσεις της ακαδημίας της ΕΑΠ, στο πλαίσιο της συνεργασίας που υφίσταται.
Συγκεκριμένα, στις εγκαταστάσεις της Ε.Α.Π. βρέθηκαν, ο επικεφαλής τμήματος Scouting της Ακαδημίας ΑΕΚ κ. Δημήτρης Ρούσσος και υπεύθυνος γυμναστηρίου της ακαδημίας κ. Άγγελος Τσενόγλου.
Τα δύο στελέχη της ακαδημίας της ΑΕΚ παρακολούθησαν και επέβλεψαν τις προπονήσεις όλων των ηλικιακών τμημάτων υποδομών της ΕΑΠ, ενώ παράλληλα ενημέρωσαν και τους προπονητές σε θέματα που άπτονται στο αντικείμενό τους, δηλαδή στην ανίχνευση ταλέντων από τον Δημήτρη Ρούσσο και στη σημασία της σωστής προθέρμανσης από τον Αγγ. Τσενόγλου.
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...