Ένας ποδοσφαιριστής που αγωνίστηκε πέρυσι στον Ρεθυμνιακό, ο Λευτέρης Σπυριδάκης δεν θα ανήκει εφεξής στον σύλλογο των κυανόλευκων. Ο εν λόγω νεαρός μέσος θα επιλέξει να συνεχίσει αλλού την ποδοσφαιρική του καριέρα. Σύμφωνα μάλιστα με έγκυρες πηγές, ο Σπυριδάκης βρίσκεται πολύ κοντά στη Δόξα Πλατανέ.
Πέρυσι μέτρησε συνολικά 24 επίσημους αγώνες (19 στην Α’ ΕΠΣΡ και 5 στο κύπελλο Ερασιτεχνών) και υπήρξε φιναλίστ καθώς αγωνίστηκε για 57 λεπτά στον τελικό της Σοχώρας, κόντρα στον Αστέρα Ρεθύμνου. Ο Λ. Σπυριδάκης πέτυχε συνολικά 8 γκολ, από τα οποία τα 7 ήταν για το πρωτάθλημα ενώ είχε και 2 ασίστ.
Ο Ρεθυμνιακός ανακοίνωσε τη λήση της μεταξύ τους συνεργασίας είχε ως εξής:
«Το Δ.Σ. του Ρεθυμνιακός Α.Ο. ανακοινώνει τη λήξη της συνεργασίας του με τον ποδοσφαιριστή Ελευθέριο Σπυριδάκη. Ο γεννημένος την 11η Δεκεμβρίου 2002, στον 1.5 χρόνο παρουσίας του στην ομάδα μας, εκτός του ταλέντου, των ικανοτήτων και της αξίας του, επέδειξε ένα ξεχωριστό χαρακτήρα και ήθος που μας οδηγεί στην επιδίωξη της επίτευξης μιας εκ νέου συνεργασίας μαζί του στο μέλλον. Ευχόμαστε στον Λευτέρη καλή συνέχεια στην καριέρα του, με υγεία και πολλές επιτυχίες.
Η «πόρτα» του Ρεθυμνιακού θα είναι πάντα ανοιχτή για εκείνον».