Με τραγικό τρόπο έχασε τη ζωή της μια 30 χρονη κοπέλα στο Ρέθυμνο. Όπως αναφέρουν οι πληροφορίες η 30 χρονη έτρωγε με τους φίλους της χτες το βράδυ και πνίγηκε όταν το φαγητό “στάθηκε” στο λαιμό της. Η παρέα της που ήταν μαζί της προσπάθησαν να τη βοηθήσουν , ενημέρωσαν το ΕΚΑΒ , δυστυχώς όμως ή άτυχη κοπέλα δεν τα κατάφερε και κατέληξε πιθανότατα από απόφραξη αεραγωγού.
Τα ακριβή αίτια του θανάτου της θα διαπιστωθούν από την νεκροψία -νεκροτομή.