Θλίψη έχει προκαλέσει στην τοπική κοινωνία ο θάνατος του επιχειρηματία Γιάννη Παυλάκη με καταγωγή από τις Ατσιπάδες.
Όλοι μιλώντας για τον ξεχωριστό αυτό συμπολίτη μας ,είχαν την εικόνα ενός δραστήριου, καλού οικογενειάρχη και μάλιστα πολυφαμελίτη ,εργατικού ανθρώπου αυτοδημιούργητου , που έχαιρε του γενικού σεβασμού και της εκτίμησης όλων.
Με τον προσωπικό του αγώνα ,από το μπακαλικάκι της οδού Αρκαδίου, κατάφερε να δημιουργήσει μια αλυσίδα καταστημάτων σούπερ μάρκετ , εξασφαλίζοντας δουλειά σε αρκετούς συμπολίτες και παρέχοντας ποιοτικές υπηρεσίες στην πελατεία του, που τη θεωρούσε κομμάτι της οικογένειάς του.Έτσι απλός και φιλικός ήταν πάντα.
Ευτύχησε αυτό το μόχθο του ,να σεβαστούν και να αναπτύξουν περισσότερο τα παιδιά του ,στα οποία είχε καταφέρει να μεταλαμπαδεύσει τις δικές του αρετές μεγαλώνοντας τα με την εξαίρετη σύζυγό του, σε ένα περιβάλλον που τιμούσε τις παραδόσεις του νησιού μας.
Με το θάνατο του Γιάννη Παυλάκη , ο επιχειρηματικός κόσμος της πόλης πενθεί έναν άξιο εκπρόσωπό του.
Θερμά συλλυπητήρια στους οικείους του.