Τον φιλόξενο οικισμό της Γωνιάς Ρεθύμνης θα επισκεφθούν τα μέλη και φίλοι της ΧEN Ρεθύμνης το απόγευμα της Παρασκευής 17 Μαρτίου 2023 και σε ανακοίνωση- πρόσκληση συμμετοχής το Δ.Σ.αναφέρει:
«Είναι όμορφο να γνωρίζεις τις ομορφιές του τόπου σου τιμώντας τα ήθη και έθιμα του.Στην επίσκεψη μας αυτή θα γνωρίσουμε το κερί και την τεχνική του από τον κ Ν. Αποστολάκη ενώ στις 19.00 θα ακούσουμε τους Χαιρετισμούς στην εκκλησία του Αγίου Ιωάννου Θεολόγου. Ο απογευματινός μας περίπατος θα κλείσει με στάση βεγγέρας.
Παρακαλείσθε οι ενδιαφερόμενες/νοι να επικοινωνήσουν με την κ.Βιγλιράκη Δώρα, τηλέφωνο 690 9110283, για δήλωση συμμετοχής αλλά και πληροφορίες περιπάτου»
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...