Το κλειστό των Περιβολίων γέμισε από κόσμο. Αθλητές, παράγοντες, βετεράνοι αθλητές αλλά και πολλοί γονείς και φυσικά οι αρχές του τόπου παρέστησαν στην εκδήλωση που διοργάνωσε ο δήμος Ρεθύμνου και συγκεκριμένα το τμήμα αθλητισμού.
Η “γιορτή του αθλητή” αποτέλεσε το βήμα για κάθε έναν Ρεθεμνιώτη που κατάφερε, είτε μέσω του ομαδικού αθλητισμού είτε του ατομικού να προσφέρει επιτυχίες στον σύλλογο και στον τόπο του.
Την εκδήλωση παρουσίασε ο διακεκριμένος δημοσιογράφος Βασίλης Σκουντής.
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...