Με την Διοικήτρια του τμήματος τροχαίας ΒΟΑΚ, Αστυνόμο Ά Ελένη Παπαθανασίου συναντήθηκε ο Περιφερειακός Συντονιστής Πολιτικής Προστασίας Περιφέρειας Κρήτης Μανόλης Παραβολιδάκης.
Συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την υλοποίηση των Περιφερειακών Σχεδίων Δράσης Έκτακτης Ανάγκης και τη συνεργασία της Περιφέρειας Κρήτης με το Τμήμα Τροχαίας ΒΟΑΚ, στο πλαίσιο του συντονισμού και της διαλειτουργικότητας των φορέων, στη κοινή προσπάθεια τους, για τη πρόληψη και διαχείριση επικείμενων φυσικών ή τεχνολογικών καταστροφών στο νησί.
Στ. Αρναουτάκης: «Η παραγωγική βάση της Κρήτης είναι ο αγροτικός τομέας. Να επιταχυνθεί η εκτροπή του Πλατύ Ποταμού»
«O αγροτικός τομέας, αποτελεί την παραγωγική και αναπτυξιακή βάση της Κρήτης και για αυτό θα πρέπει να επιταχυνθεί η υλοποίηση...