Η ελίτ της ελληνικής ιππασίας νοτίου Ελλάδας, τόσο σε διοικητικά μέλη όσο και σε ιππείς και αμαζόνες, αναμένεται να βρίσκονται στο Ρέθυμνο το βράδυ του ερχόμενου Σαββάτου. Αυτό συμβαίνει γιατί, η Περιφερειακή Επιτροπή Νήσων Αιγαίου της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ιππασίας επέλεξε να πραγματοποιήσει την ετήσια εκδήλωση της στην Κρήτη και συγκεκριμένα στο κτήμα “Θυμέλη” , αυτό το Σάββατο 2 Μαρτίου στις 18:00.
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα βραβευθούν οι κορυφαίοι αθλητές της αγωνιστικής Περιφέρειας Κρήτης για το 2023, ενώ παράλληλα η Περιφερειακή Επιτροπή Ν.Α. θα κόψει και την πρωτοχρονιάτικη πίτα της.
Στην εκδήλωση, στην οποία θα παρατεθεί πλήρες γεύμα, θα παρουσιαστούν παραδοσιακοί κρητικοί χοροί από τον Μουσικοχορευτικό Σύλλογο «Κρήτες» και θα την πλαισιώσουν μουσικά, οι Γιώργος και Νίκος Στρατάκης με το συγκρότημά τους.
Φυσικά, παρόντες θα είναι και ιππικοί συλλογοι από το Ρέθυμνο (Πλακιά και Ρεθύμνου) οι οποίοι πρωταγωνιστούν σε κάθε αγωνιστικό ραντεβού με πανελλήνιες επιτυχίες.
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...