Στην άλλη πλευρά του Ρεθύμνου, η έτερη ομάδα του νομού, ο Ερμής αγωνίζεται στην έδρα του, στα Ζωνιανά απέναντι στην Αγία Παρασκευή. Ανεξάρτητα με το τί έχει συμβεί στην ομάδα των βορειοανατολικών προαστίων (σ.σ. εκκρεμούν κάποιες ενστάσεις με τον Φωστήρα), στη ζωή του Ερμή έχει μπει το “πρέπει” καθώς έχασε ένα σχετικό έδαφος από την ήττα του στον Πειραιά απέναντι στην Προοδευτική.
Ο τεχνικός των πρασίνων, Στέλιος Κοζανίδης χθες, έκανε προπόνηση στην Τήλισο ενώ σήμερα Παρασκευή θα γυμνάσει τους παίκτες του στα Ζωνιανά, μία ημέρα πριν την αναμέτρηση.
Ως την τελευταία στιγμή, θα περιμένει να δει σε τί κατάσταση έχουν επιστρέψει οι, Βιτώρος, Λίτσκας με τον πρώτο να δείχνει πάντως ότι είναι καλά με τα πόδια του (είχε χτυπήσει στο γόνατο στο ματς με την Προοδευτική) και τον δεύτερο να μπαίνει για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα μετά τον τραυματισμό του στον δεξιό προσαγωγό.
Οι υπόλοιποι -και δεν είναι λίγοι αυτοί- ο Γκελοσάνι, ο Αριστεινίδης θα λείψουν από ενάμισι μήνα έκαστος ενώ ο Ξηρός τρέχει με το θλαστικό τραύμα στον γαστροκνήμιο για να μπορέσει να μπει τις επόμενες μέρες δοκιμαστικά.
Ο Ζαφείρης σφυρίζει στα Ζωνιανά
Τέλος, από χθες έγινε γνωστό ότι, ο κ. Ζαφείρης θα είναι ο ρέφερι που θα σφυρίξει στα Ζωνιανά. Βοηθοί του θα είναι οι κ.κ. Τσαμπουράκης, Βασιλάκης, όλοι τους από την Ένωση Ηρακλείου.