Ουρές σχηματίζουν τα αυτοκίνητα στο επαρχιακό οδικό δίκτυο. Ντόπιοι και τουρίστες ξεχύνονται προς την ενδοχώρα του Ρεθύμνου, επιλέγοντας αγαπημένους προορισμούς στο νότο. Ο καιρός μπορεί να είναι μουντός, η θερμοκρασία όμως παραμένει υψηλή. Η τροχαία όλες αυτές τις μέρες έχει θέσει σε εφαρμογή αυξημένα μέτρα, με περιπολίες, για να κυλήσουν όλα ομαλά και με ασφάλεια στο “πήγαινε” και στο “έλα” των εκδρομέων του Δεκαπενταύγουστου!
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...