Την Κυριακή 28.4 παρουσιάστηκε στο Ωδείο Μονόχορδο το αφιέρωμα με τίτλο “MOZART 268” από την Τάξη Πιάνου της Έλσας Φήταμ, στη μνήμη του μεγάλου συνθέτη. Η εκδήλωση είχε επετειακό χαρακτήρα, καθώς φέτος συμπληρώνονται 20χρόνια θεματικών συναυλιών της τάξης πιάνου. Πρόκειται για μία πολύ ιδιαίτερη παράσταση ‘Piano-Theatre’, όπου οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να εξιστορήσουν τη ζωή του Μότσαρτ μέσα από ένα θεατρικό δρώμενο με σκηνικά και κουστούμια εποχής, παράλληλα με εκτέλεση σημαντικών έργων του στο πιάνο. Η εμπειρία υπήρξε ανεπανάληπτη για τους συμμετέχοντες και άκρως απολαυστική για το κοινό!
Θεατρική παράσταση «7 λευκά ρόδα»
Η Θεατρική ομάδα «Απόδραση» παρουσιάζει στις 26 και 27 Ιουλίου 2024 και ώρα 21.30 στο θέατρο «Ερωφίλη» στη Φορτέτζα το...