Με εκκίνηση από τη Νίδα με προορισμό την Ανάληψη (1400μ.) και την κορυφή Κόλυτα (1920μ) θα επιδιώξει με τους ορειβάτες του να βρεθεί ο Ορειβατικός αυτή την Κυριακή ο ΕΟΣ Ρεθύμνου.
Ο ρεθεμνιώτικος σύλλογος δεν σταματάει εκεί… Θα συνεχίσει για Σκαρόνερο, έπειτα για την κορυφή Μαύρη (1980μ) εν συνεχεία κατεβαίνουν στο Καμαραϊκό Σπήλαιο, κατόπιν φτάνουν στον Πόρο της Μηλιάς και επιστρέφουν στο σημείο εκκίνησης.
Δηλώσεις συμμετοχής την Παρασκευή στα γραφεία του συλλόγου 8:00-10:00 μ.μ., προκειμένου να μισθωθεί λεωφορείο.
Β.Δ.: 2+, Ω.Π.: 8. Αρχηγός: Σωτήρης Μπάντρας, τηλ.: 6940775586
Επιστροφή Ηλία Χνάρη στο Πέραμα
Τη μικρή διαδρομή, Μελιδόνι - Πέραμα θα κάνει ο Ηλίας Χνάρης. Ο έμπειρος αμυντικός μέσος επιστρέφει έναν χρόνο μετά, στον...