Με εκκίνηση από τη Νίδα με προορισμό την Ανάληψη (1400μ.) και την κορυφή Κόλυτα (1920μ) θα επιδιώξει με τους ορειβάτες του να βρεθεί ο Ορειβατικός αυτή την Κυριακή ο ΕΟΣ Ρεθύμνου.
Ο ρεθεμνιώτικος σύλλογος δεν σταματάει εκεί… Θα συνεχίσει για Σκαρόνερο, έπειτα για την κορυφή Μαύρη (1980μ) εν συνεχεία κατεβαίνουν στο Καμαραϊκό Σπήλαιο, κατόπιν φτάνουν στον Πόρο της Μηλιάς και επιστρέφουν στο σημείο εκκίνησης.
Δηλώσεις συμμετοχής την Παρασκευή στα γραφεία του συλλόγου 8:00-10:00 μ.μ., προκειμένου να μισθωθεί λεωφορείο.
Β.Δ.: 2+, Ω.Π.: 8. Αρχηγός: Σωτήρης Μπάντρας, τηλ.: 6940775586
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...