Στο πλαίσιο του σχεδιασμού, της έγκαιρης προετοιμασίας και της λήψης προληπτικών μέτρων για την αντιμετώπιση ακραίων καιρικών φαινομένων, ενόψει του επερχόμενου χειμώνα, ο Δήμος Ρεθύμνης και το Συντονιστικό Τοπικό Όργανο Πολιτικής Προστασίας Δ.Ρ (Σ.Τ.Ο.), προγραμματίζει σύσκεψη όλων των εμπλεκομένων φορέων για να συντονίσουν την από κοινού δράση και συνεργασία τους.
Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί την προσεχή Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2022, στις 10 το πρωί , στην αίθουσα συνεδριάσεων Δ.Σ. στο Δημαρχείο, με θέμα «Πρόληψη κι ετοιμότητα αντιμετώπισης κινδύνων από την πρόκληση πλημμυρικών φαινομένων ενόψει της χειμερινής περιόδου 2022-2023».
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...