Ο Δήμος Ρεθύμνης ενημερώνει τους πολίτες ότι για λόγους ασφάλειας, η δημοτική οδός Παλαίλημνος- Ρούστικα θα παραμείνει κλειστή για τα οχήματα εξαιτίας επικίνδυνης ολισθηρότητας που σημειώθηκε λόγω της βροχόπτωσης.
Η κυκλοφορία για τα Ι.Χ. αυτοκίνητα θα διεξάγεται μέσω Σαϊτούρων ενώ για τα βαρέα οχήματα, μέσω Επισκοπής.
“Παρακαλούνται οι οδηγοί να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και να ακολουθούν την ειδική σήμανση που έχει ήδη τοποθετηθεί στη συγκεκριμένη διαδρομή.
Ο δημοτικός δρόμος Παλαίλημνος- Ρούστικα θα δοθεί ξανά στην κυκλοφορία, μόλις βελτιωθούν οι καιρικές συνθήκες και κριθεί ασφαλής για τη διέλευση οχημάτων.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία“αναφέρεται σε ανακοίνωση του δημου Ρεθυμνης.
Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης κηρύχθηκαν και οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης και Πλατάνου του Δήμου Αμαρίου
Στην έκδοση νέας απόφασης με την οποία κηρύσσονται σε καθεστώς έκτακτης ανάγκης πολιτικής προστασίαςκαι οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης (Νίθαυρη –...