Άνδρες και γυναίκες του ΟΚΑ Αρκάδι στο κρητικό βόλεϊ είχαν κάθε λόγο να χαμογελούν μέσα από τις αγωνιστικές που έδωσαν στα τερέν του κλειστού “Μελίνα Μερκούρη”. Αμφότερα τα δύο τμήματα του ιστορικού συλλόγου, “καθάρισαν” εύκολα και γρήγορα τα αντίστοιχα τμήματα του Ακρωτηρίου με 3-0 σετ με τους άνδρες να επιτυγχάνουν το 3Χ3 καθήμενοι στην κορυφή της ΕΣΠΕΚ και τις γυναίκες να φτάνουν στην 7η νίκη τους και να παίρνουν μια σοβαρή απόσταση ασφαλείας από την 4η θέση όπου βρίσκεται η Σούδα.
Όσον αφορά τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα, εκεί οι σύλλογοι του ΟΚΑ Αρκάδι και του Ν.ΟΠΕΡ δεν τα πήγαν καθόλου άσχημα. Οι παίδες του Αρκαδίου νίκησαν με 3-0 τον ΣΦΠ Χανίων και οι παγκορασίδες του Ν.ΟΠΕΡ με 3-0 αντίστοιχα τη Σούδα. Στην ίδια κατηγορία το Αρκάδι έχασε από τον Κύδωνα εκτός έδρας με το ίδιο σκορ ενώ στους παμπαίδες, ο Ν.ΟΠΕΡ νίκησε τη Σούδα με 3-0 σετ ενώ το Αρκάδι έχασε από τη ΓΕΗ1 με 3-0 στο Ηράκλειο.
Ας δούμε τί συνέβη:
Πρωτάθλημα Ανδρών
ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι 3-0
Τα σετ: 25-17, 25-9, 25-19.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Π. Χαραλαμπίδης – Β. Σταυρουλάκης): Αστρινάκης, Ζουμπουλάκης, Μεράι, Μπιστόλας, Αντωνάκης, Σηφάκης, Γιορταμάκης, Λισίτσκας, Παρασκευόπουλος.
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Σούδα – ΣΦΠΧ ………………………3-2
ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι ….3-0
Η βαθμολογία
Ομάδα ……..Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. Αρκάδι …….9 …3-0 …9-1
2. Σούδα ………8 …3-0 …9-2
3. ΣΦΠΧ ……….4 …1-2 …6-6
4. ΓΕΙ ……………..3 …1-2 …3-7
5. Ακρωτήρι 0 …0-4 …1-12
Πρωτάθλημα Γυναικών
ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι 3-0
Τα σετ: 25-20, 25-20, 25-22.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Καραπιδάκη, Ξεκαλάκη, Γαλανάκη, Μελισσουργού, Σταυρουλάκη, Γιαννουλάκη, Μπαλή, Καβουσανού, Μαρινάκη.
Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:
Κύδων – ΣΦΠΧ …………..3-0
Σούδα – ΓΕΗ ………………..0-3
Αρκάδι – Ακρωτήρι ….3-0
Πήγασος – Χερρονάσιος …2-3
ΑΘΛΕΣΗ – Άνεμος ………3-0
Η βαθμολογία
Ομάδα ……….Β. ..Ν-Η …Σετ
1. Κύδων ……..29 …10-1 ..31-6
2. ΓΕΗ …………..28 …9-1 …..29-6
3. Αρκάδι …….22 …7-4 …..24-14
4. Σούδα ………19 …6-5 …..23-18
5. ΑΘΛΕΣΗ ….17 …6-4 …..21-16
6. Πήγασος …15 …5-5 ….19-21
7. Χερρονάσιος 13 5-6 ..16-22
8. ΣΦΠΧ ……….11 …4-7 …..16-25
9. Ακρωτήρι …5 …1-10 …..9-30
10. Άνεμος …….0 …0-10 …..0-30
Πρωτάθλημα Παίδων
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ 3-0
Τα σετ: 25-9, 25-10, 25-12.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Χαραλαμπίδης – Σταυρουλάκης): Παρασκευόπουλος, Νικολακάκης, Σωπασουδάκης, Γιορταμάκης, Δραμιτινός, Λισίτσκας, Ζότο, Παχάκης, Κωνσταντινίδης, Τζόγκας, Μεταξάκης, Παπανίκος, Μπιστόλας.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
ΓΕΙ – Μεσσαρά …..0-3
ΟΦΗ – ΓΕΗ ………….0-3
Αρκάδι – ΣΦΠΧ …3-0
Η βαθμολογία
Ομάδα Β. Ν-Η Σετ
1. Αρκάδι …..6 …2-0 …6-0
2. ΓΕΗ ………….6 …2-0 …6-0
3. Μεσσαρά 3 …1-1 …3-3
4. ΣΦΠΧ ………3 …1-1 …3-3
5. ΓΕΙ ……………0 …0-2 …0-6
6. Ν. ΟΠΕΡ …- ….- ………-
7. ΟΦΗ ………..0 …0-2 0-6
Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
Τα σετ: 26-24, 25-16, 18-25, 25-16.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Αστρινάκη, Μυλωνά, Ριτσάτου, Κυδωνάκη, Γιουλούντα, Κουκάκη, Μανδακάκη, Σταυρουλάκη Σ., Καραπιδάκη, Γαλανάκη, Ξεκαλάκη, Μελισσουργού, Σταυουλάκη Μ.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Σούδα – Ακρωτήρι …..3-1
Άνεμος – ΣΦΠΧ ………….0-3
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. Κύδων ……..6 …2-0 …6-2
2. ΣΦΠΧ ……….6 …2-0 …6-0
3. Αρκάδι …….3 …1-1 …4-2
4. Σούδα ……….3 …1-1 …3-4
5. Αετός ………….- ..- ………-
6. Ακρωτήρι …0 ..0-2 ..2-6
7. Ανεμος ………0 ..0-2 …0-6
Πρωτάθλημα Παμπαίδων
ΓΕΗ1 – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Τα σετ: 25-20, 25-4, 25-12.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Σταυρουλάκης): Μπιστόλας Ν., Ζότο, Κωνσταντινίδης, Τσίγκας, Σόφτος, Παπανίκος, Μεταξάκης, Πολίτης, Κυριακάκης, Γουλόπουλος, Χριστοδουλάκης, Κωνσταντινίδης Α., Σωπασουδάκης, Μαρκογιαννάκης.
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα 3-0
Τα σετ: 25-19, 25-11, 25-19.
Ν. ΟΠΕΡ: Φραγκούλης, Μαραγκουδάκης, Φουρναράκης, Γεωργιάδης, Φαλάχα, Βουτσάς, Περβολιανάκης.
Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
ΓΕΗ – Αρκάδι ……..3-0
ΣΦΠΧ – ΟΦΗ ………3-0
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα 3-0
Η βαθμολογία
Ομάδα ……….Β. ..Ν-Η …Σετ
1. Μεσσαρά …12 ..4-1 …14-6
2. ΓΕΗ …………….11 ..4-0 …12-2
3. Αρκάδι ……..10 ..3-3 …12-10
4. ΣΦΠΧ …………..9 ..3-2 …10-7
5. ΓΕΗ2 …………….6 ..2-3 …..8-11
6. Ν. ΟΠΕΡ ……..5 …2-3 ….7-11
7. ΟΦΗ ……………4 …1-3 ….6-10
8. Σούδα …………0 …0-4 ….0-12
Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Τα σετ: 25-10, 25-9, 25-8.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Σταυρουλάκης): Μυλωνά, Ριτσάτου, Αστρινάκη, Σπυριδάκη, Φραγκιαδάκη, Βασσάλου, Μεταξά, Κυριακάκη, Μπριλλάκη, Κιοσσέ, Παπαδογιάννη, Καράλη.
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα …………3-0
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι ..3-0
ΣΦΠΧ – Αετός ……………….3-1
Ακρωτήρι – Άνεμος ……3-1
Η βαθμολογία
Ομάδα ………..Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ………..18 …6-0 …18-1
2. Κύδων ………15 …5-1 …15-3
3. Ν. ΟΠΕΡ ……..9 …3-2 …..9-6
4. Ακρωτήρι ….9 …3-3 ….9-10
5. Σούδα …………8 …3-2 ….9-11
6. Αρκάδι ……….4 …2-4 ….6-16
7. Άνεμος ………4 …1-4 ….6-14
8. Αετός ………….2 …0-6 ….7-18