Τρία κρούσματα κορονοϊού έχουν επιβεβαιωθεί τις τελευταίες μέρες σε σχολείο της πόλης του Ρεθύμνου. Σύμφωνα με τις πληροφορίες, πρόκειται για μαθητές της Γ’ταξης ,δύο σε ένα τμήμα και ένας στην άλλη. Ο ένας μαθητής είχε συμπτώματα έκανε το τεστ και βρέθηκε θετικός. Ο δεύτερος ασυμπτωματικός βρέθηκε θετικός στο self test και ο τρίτος συμμαθητής του δεύτερου διαπιστώθηκε οτι νοσεί μετά τον προβλεπόμενο έλεγχο με rapid test των μαθητών του τμήματος. Και οι τρείς βρίσκονται σε καραντίνα,ωστόσο τα τμήματα συνεχίζουν κανονικά την λειτουργία τους όπως προβλέπει το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...