Στη Ρόδο βρίσκεται η Εθνική Ενόπλων των γυναικών όπου μάλιστα υπάρχει έντονη ρεθεμνιώτικη παρουσία αφού δύο ποδοσφαιρίστριες του Αστέρα Ρεθύμνου συμμετέχουν κανονικά στις προπονήσεις.
Ο λόγος για τις Ναταλία Χατζηγιαννίδου και Αργυρώ Καραμουσαδάκη που εκπροσωπούν τα σώματα ασφαλείας και τις ένοπλες δυνάμεις με τον πιο εμφατικό τρόπο.
Η Εθνική Ενόπλων θα αντιμετωπίσει τις Ιάλυσος Ladies FC στη φιέστα τους καθώς κατέκτησαν το πρωτάθλημα στη Β’ Εθνική και από τη νέα σεζόν θα βρίσκονται στην Women’s Football League.
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...