Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί της Στ’ τάξης του 8ου δημοτικού σχολείου Ρεθύμνου παρουσιάζουν την παράσταση «Το μεγάλο μας τσίρκο», του Ιάκωβου Καμπανέλλη σε μουσική Σταύρου Ξαρχάκου. Η παράσταση θα γίνει την Τρίτη 14 Ιουνίου στις 7.00 μ.μ., στο αμφιθέατρο του Μεσογειακού πανεπιστημίου (πρώην Τ.Ε.Ι. Ρεθύμνου), στα Περιβόλια Ρεθύμνου. Είσοδος ελεύθερη.
Έκθεση σκίτσου του Κώστα φάλαγγα
H εικαστική έκθεση σύγχρονου σκίτσου του Κώστα Φάλαγγα, με τίτλο saTYRIkon 2m παρατείνεται έως και τις 10 Αυγούστου. Επιμέλεια: Γιώργος...