Εξόρμηση με τριήμερο δράσεων στο Κέντρος με προαιρετική διανυκτέρευση στα καταφύγια της Κρύας Βρύσης διοργανώνει ο ΕΟΣ Ρεθύμνου. Το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας προσφέρεται λοιπόν ως η πλέον ιδανική ευκαιρία για μία εναλλακτική απόδραση των μελών του ορειβατικού συλλόγου προκειμένου,να πεζοπορήσουν στο βουνό, να κάνουν γνωριμία με την αναρρίχηση, να παρακολουθήσουν πτήση αλεξίπτωτου πλαγιάς (καιρού και αέρα επιτρέποντος), καθώς και να συμμετέχουν στα δρώμενα (Κούλουμα) του Πολιτιστικού Συλλόγου της Κρύας Βρύσης.
Αναλυτικότερη περιγραφή του προγράμματος θα ανακοινωθεί αύριο, Παρασκευή όπου εκείνο το απόγευμα οριστικοποιούνται και οι δηλώσεις συμμετοχής
Κορωνάκη Μαρία, τηλ.: 6976404552.
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...