Η αντίδραση σε όλα αυτά που πλήττουν και θίγουν τη Δημοκρατία και την ιστορικότητα αυτού του τόπου, πρέπει να ξεκινήσει από τους απλούς πολίτες και απο τους νέους. Μια τέτοια αξιέπαινη κίνηση γίνεται στο Δήμο Ανωγείων, στο Ρέθυμνο της Κρήτης, στις 12-13-14 Αυγούστου. Οι δημότες των Ανωγείων, ενός ιστορικού τόπου πάλης και Αντίστασης κατά του φασισμού, διοργανώνουν τριήμερο αντιφασιστικό- αντιρατσιστικό Φεστιβάλ για να μας δείξουν ότι η ομόνοια, η ισότητα και η Δημοκρατία μπορούν να υπερνικήσουν κάθε «διαφορά».
Το άστρο της ελληνικής δημοκρατίας 1974-2024
Συμπληρώνονται 50 έτη απρόσκοπτης πολιτικής ομαλότητας και οφείλουμε όλοι οι πολίτες της χώρας, με αμεροληψία και ωριμότητα να αντλήσουμε διδάγματα...