Με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης, ο Πολιτιστικός Επιμορφωτικός Σύλλογος Περάματος πραγματοποιεί τη μουσική εκδήλωση μνήμης και τιμής «η Κρητική Μουσική στο πέρασμα του χρόνου»,αύριο Τετάρτη 11 Αυγούστου 2021 και ώρα 21.30 στο χώρο εκδηλώσεων του Δημαρχείου Περάματος Ρεθύμνης.
Στην εκδήλωση συμμετέχουν οι Μυλοποταμίτες καλλιτέχνες, Γιάννης Μανωλιούδης και Πέτρος Μαρούλης,που όπως σημειώνουν οι διοργανωτές «έρχονται να διδάξουν τη συνένωση των γενεών με κοινό γνώρισμα την αγάπη για την καλή μουσική».
Στην εκδήλωση θα εφαρμοστούν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς του κορωνοϊού Covid- 19.
Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης κηρύχθηκαν και οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης και Πλατάνου του Δήμου Αμαρίου
Στην έκδοση νέας απόφασης με την οποία κηρύσσονται σε καθεστώς έκτακτης ανάγκης πολιτικής προστασίαςκαι οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης (Νίθαυρη –...