Την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης στο αίτημα του Ναυταθλητικού Ομίλου Τυμπακίου για την αγορά γερανού ανέλκυσης και καθέλκυσης σκαφών στο λιμάνι του κόκκινου Πύργου, ανακοίνωσε ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης.
Στη διάρκεια συνάντησης που έγινε στην Περιφέρεια οι εκπρόσωποι του Ναυτικού Ομίλου Τυμπακίου Αδάμ Ασκοξυλάκης, Μιχαήλ Ορφανουδάκης και Ιωάννης Μανιαδάκης (Πολιτεία Τυμπακίου) ζήτησαν κι έλαβαν την στήριξη της Περιφέρειας τόσο για την κατασκευή του γερανού όσο και για είδη εξοπλισμού, με στόχο την στήριξη των αθλητών του ομίλου.
Σε κατάσταση συναγερμού αύριο όλη η Κρήτη -Πολύ υψηλός ο κίνδυνος εκδήλωσης πυρκαγιάς
Η Πολιτική Προστασία Περιφέρειας Κρήτης ενημερώνει ότι, σύμφωνα με τον επισυναπτόμενο ημερήσιο Χάρτη Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας, για αύριο...