20 °C Rethymno, GR
06/10/2022

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΣΕ ΦΡΑΓΚΟΚΑΣΤΕΛΛΟ ΚΑΙ ΣΦΑΚΙΑ

Με 10 μετάλλια στις αποσκευές του Άτλαντα

Με τρία χρυσά, έξι ασημένια και ένα χάλκινο μετάλλιο επέστρεψαν οι ποδηλάτες-τισσες του ΠΑΣ Ρεθύμνου «Άτλας» από τα Σφακιά και τον αγώνα «Σιρκουί Φραγκοκάστελο 2022»αλλά και της ατομικής χρονομέτρησης «ΤΤ Σφακιά 2022» που διοργάνωσε η Περιφέρεια Κρήτης, ο Δήμος Σφακίων και οι σύλλογοι Τάλως Χανίων και ΑΓΣ Σφακίων.
Τα παιδιά του Ρεθύμνου ήταν έτοιμα από καιρό και περίμεναν τη στιγμή τους για να μπορέσουν να ξαναδιακριθούν. Και τα κατάφεραν!
Στο σιρκουί, η Γεωργία Χουρδάκη πρώτευσε και πάλι στις παγκορασίδες ενώ η ίδια κατέλαβε την 3η θέση στην ατομική χρονομέτρηση. Δύο πρωτιές είχαμε βέβαια στα master των γυναικών, τόσο στο σιρκουί όσο και στην ατομική χρονομέτρηση με τις ισάριθμες επιτυχίες της Ευγενίας Αυγουστάκη.
Από δύο δεύτερες θέσεις τόσο στο σιρκουί όσο και στην ατομική χρονομέτρηση είχαμε σε τρεις αθλητές-τριες, τον Δημήτρη Καλογριδάκη στα μίνι μικρά αγόρια, την Ελβίρα Τζουλάκη στα Μίνι μεγάλα κορίτσια και τον Γιώργο Αναστασάκη στα master των ανδρών.
Τα αποτελέσματα των αθλητών-τριών του ΠΑΣ Ρεθύμνου:

Σιρκουί
Μίνι Μικρά Αγόρια
2ος Δημήτρης Καλογριδάκης
7ος Άγγελος Φωτάκης
9ος Παύλος Ρουίς-Αναγνωστάκης
10ος Αντώνης Ορφανός

Μίνι Μεγάλα Αγόρια
5ος Κωσταντίνος Παπαδάκης
7ος Γιώργος Γιακουμογιαννάκης

Μίνι Μεγάλα Κορίτσια
2η Ελβίρα Τζουλάκη
5η Μαριλέτα Κουμιωτάκη
7η Μαριλένα Φουρτίνη
Παγκορασίδων
1η Γεωργία Χουρδάκη

Παίδων
8ος ΛεωνίδαςΤζουλάκης

Κορασίδων
4η Άρτεμις Ταταράκη

Μάστερ
2ος Γιώργος Αναστασάκης
8ος Γιάννης Γιακουμογιαννάκης
10ος Νίκος Φωτάκης
1η Ευγενία Αναγνωστάκη

Χρονομέτρηση
Μίνι Μικρά Αγόρια
2ος Δημήτρης Καλογριδάκης
6ος Άγγελος Φωτάκης
7ος Αντώνης Ορφανός
8ος Παύλος Ρουίς-Αναγνωστάκης

Μίνι Μεγάλα Αγόρια
4ος Κωσταντίνος Παπαδάκης
8ος Γιώργος Γιακουμογιαννάκης
Μίνι Μεγάλα Κορίτσια
2η Ελβίρα Τζουλάκη
6η Μαριλένα Φουρτίνη
7η Μαριλέτα Κουμιωτάκη

Παγκορασίδων
3η Γεωργία Χουρδάκη
Κορασίδων
4η Άρτεμις Ταταράκη

Παίδων
10ος Λεωνίδας Τζουλάκης

Μάστερ
2ος Γιώργος Αναστασάκης
13ος Γιάννης Γιακουμογιαννάκης
14ος Νίκος Φωτάκης
1η Ευγενία Αναγνωστάκη